Uciekał przed policją, bo był poszukiwany listem gończym

0
356
pościg 1

Kierowca BMW nie zatrzymał się do kontroli drogowej we Wręczycy Wielkiej, dlatego policjanci podjęli za nim pościg. Powodem ucieczki był wystawiony za nim list gończy.

pościg 2
Fot. KPP w Kłobucku

Wczoraj wieczorem na ulicy Śląskiej we Wręczycy Wielkiej, policjanci z kłobuckiego patrolu drogowego próbowali zatrzymać do kontroli drogowej kierowcę BMW, który w terenie zabudowanym znacząco przekroczył dozwoloną prędkość.

Kierowca na dany przez policjantkę sygnał zatrzymania się zwolnił, prawie zatrzymując pojazd, kiedy nagle przyśpieszył i zaczął uciekać w stronę Blachowni. Policjanci podjęli natychmiastowy pościg za samochodem marki BMW, używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych.

Po chwili dołączył kolejny policyjny radiowóz, blokując dalszą drogę ucieczki kierowcy. Ścigany pojazd skręcił w dukt leśny, następnie nie zważając na realne zagrożenie bezpieczeństwa, przejechał przez ulicę Sienkiewicza i dalej kontynuował ucieczkę drogą leśną z nadmierną prędkością, co w konsekwencji powodowało gubienie elementów karoserii samochodu.

pościg 3
Fot. KPP w Kłobucku

W chwili, gdy dalszą jego ucieczkę samochodem zablokował nasyp torów kolejowych, przez który nie było przejazdu, kierowca BMW zaczął uciekać pieszo.  Został zatrzymany i obezwładniony przez wręczyckich mundurowych.

Jak się okazało, po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych uciekający 36-letni mieszkaniec powiatu lublinieckiego był poszukiwany listem gończym w celu odbycia rocznej kary pozbawienia wolności. Dodatkowo zamontowane tablice rejestracyjne należały do innego samochodu, a BMW nie posiadało ubezpieczenia i nie było dopuszczone do ruchu.

Badanie alkomatem wykazało, że 36-latek był trzeźwy. Kierowcy pobrano też krew do dalszych badań.

Na szczęście w pościgu nikt nie ucierpiał. Stróże prawa wyjaśniają teraz pod nadzorem częstochowskiej prokuratury szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Za popełnione wykroczenie grozi mu teraz dodatkowo 5 lat pozbawienia wolności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here