fbpx

Częstochowska policja konna zdała kolejne egzaminy

Jedenaście koni, które pełnią służbę w częstochowskiej policji zdawało kolejny egzamin.

Test wypadł pomyślnie. Konie po raz kolejny udowodniły, że są zdolne do pełnienia służby w miejscach mocno zatłoczonych oraz mogą zabezpieczać imprezy sportowe czy demonstracje na terenie Śląska.

– Atestacja koni jest sprawdzianem, podczas którego muszą one wykazać się odwagą oraz posłuszeństwem i wykonać wszystkie polecenia jeźdźców – informuje Sabina Chyra-Giereś, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie.

W trakcie egzaminów konie pokazały, że są spokojne, opanowane, nie reagują nerwowo na głośne zachowanie tłumu czy też ujadanie psów. Podczas atestacji drugiego stopnia policjanci oraz ich podopieczni przeszli test sprawności użytkowej, pokonując różne przeszkody w niecodziennych dla tych zwierząt warunkach – przy huku petard, wystrzałów z broni gładkolufowej i w kłębach dymu.

Jak informuje Komenda Miejska Policji w Częstochowie dodatkowo egzamin jeździecki II stopnia zdali również funkcjonariusze policji konnej: sierżant Katarzyna Lewińska i starszy posterunkowy Wojciech Grajcar.