Postępy modernizacji lublinieckiej oczyszczalni

0
416
postępy modernizacji 1

W Lublińcu od zeszłego roku trwa modernizacja oczyszczalni ścieków. Jest to największe zadanie inwestycyjne, z najwyższą dotacją w historii miasta.

postępy modernizacji 2

Na temat nowej lublinieckiej oczyszczalni ścieków pisaliśmy w artykule „Modernizacja lublinieckiej oczyszczalni ścieków”. Czas na prześledzenie aktualnych postępów na budowie, która jest prowadzona od zeszłego roku.

Obecnie postępy są ogromne. Na załączonych zdjęciach można zobaczyć stację osadów, czy agregat prądotwórczy, który będzie służyć w razie zaniku prądu. Rozpoczęły się także prace przy budowie drogi dojazdowej. Pierwszy rozruch technologiczny przewidziany jest na początek 4 kwartału 2021 roku.

Jak podkreślają włodarze Miasta Lubliniec projekt pn. „Modernizacja i rozbudowa oczyszczalni ścieków w Lublińcu z uwzględnieniem rozbudowy części osadowej” stanowi największe zadanie inwestycyjne, z najwyższą dotacją w historii miasta.

Całkowita wartość projektu  wynosi 51 045 606,21 zł, z czego dotacja z Funduszu Spójności wynosi 26.559.237,45 zł. Termin zakończenia prac wyznaczony jest do 31 marca 2022 roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here