fbpx
Strona głównaSportDobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki

Dobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki

W ostatnich dniach napłynęły dobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki. Młodziczki wygrały turniej w Ostrowach nad Okszą, a kilka młodych siatkarek zostało powołanych do reprezentacji województwa śląskiego.

Młodziczki Częstochowianki, które grają też w 3 lidze śląskiej seniorek, rywalizowały w miniony weekend w Ostrowach nad Okszą. Częstochowianki, tak jak młodziczki Tytana Ostrowy, walczą o miejsca 10-18 w województwie śląskim.

Podczas turnieju w Ostrowach Częstochowianka wygrała dwa mecze: z Tytanem i z KPKS-em Halemba. Tytan 2:0 pokonał KPKS. W tabeli młodziczki Częstochowianki są na 2. miejscu w tabeli w grupie 10.-18., a Tytan plasuje się na 3. pozycji.

Dobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki 1

– Zbieranie doświadczenia w 3 lidze śląskiej daje wymierny skutek w poczynaniach młodziczek Częstochowianki Częstochowa – mówi trener Michał Kalota. – Ostatnio rywalizowaliśmy w Ostrowach nad Okszą w 3 turnieju 4 etapu młodziczek. Wygrywamy oba spotkania dzięki konsekwentnej i cierpliwej grze. Porażki ze starszymi zawodniczkami w 3 lidze dużo nauczyły mój zespół. Siatkarki zrozumiały, że muszą wkładać w każdą piłkę maksimum zaangażowania. Widziałem to zaangażowanie i jestem dumny z mojego zespołu. Bo choć pierwsze sety były ciężkie to wychodziliśmy z opresji obronną ręką 26:24 i 27:25. Po trzech turniejach plasujemy się na drugim miejscu z 5 zwycięstwami i jedna porażką po tie-breaku z zespołem z Bielska Białej.

To nie jedyne dobre informacje z Częstochowianki. 7 dziewcząt zostało powołanych na trzydniową konsultacje wojewódzką rocznika 2008. Spośród 60 zawodniczek ze Śląska wybrano grupę 25 siatkarek, a wśród nich 7 z Częstochowianki: Antonina Fryst, Julia Łaz, Emilia Kotlińska, Maja Szpręgiel, Marzena Ślęzak, Zuzanna Gniła, Apolonia Burzyńska.

Dobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki 2

W 14 osobowej kadrze rocznika 2007 na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży znalazły się Amelia Dobosz i Kaja Stelmach.

Dobre wiadomości z grup młodzieżowych Częstochowianki 3

Foto: Materiały trenera Michała Kaloty

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here