fbpx
Targi budowlane, wyposażenia wnętrz i nieruchomości Częstochowa
Strona głównaWiadomości"Posiłek przedpłacony". Dzięki niemu w częstochowskich restauracjach można pomóc uchodźcom z Ukrainy

„Posiłek przedpłacony”. Dzięki niemu w częstochowskich restauracjach można pomóc uchodźcom z Ukrainy

Fundacja Eurohelp, która od momentu agresji Rosji na Ukrainę, niezmiennie organizuje pomoc dla sióstr i braci ze Wschodu, informuje o nowej możliwości wsparcia potrzebujących. Lokalne restauracje wprowadziły bowiem „posiłek przedpłacony”.

-Od teraz w częstochowskich restauracjach możesz pomóc uchodźcom kupując „posiłek przedpłacony”. Całość dochodu z tej akcji przeznaczana będzie na przygotowanie posiłków dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za gotowość wielu restauracji w Częstochowie, które ciągle okazują serce poprzez dostarczanie posiłków uchodźcom w naszym budynku – informuje na swoje stronie facebookowej Fundacja Eurohelp.

Do akcji dołączyły już takie lokale jak m.in. Śniadaniowcy, Toscana Restauracja & Pizzeria, A Nóż Widelec Częstochowa, Rozmaryn Restauracja – Polska Kuchnia, Trattoria Verde – Północ, Mega Pizza Częstochowa, Z mąki, MniamMniam Częstochowa Niebo w mieście Częstochowa, Hotel Sonex i Restauracja Astoria oraz Dom Pizzy i Wina. W tych punktach można kupić „posiłek przedpłacony”, z którego skorzystają potem potrzebujący. Szczegóły tak to zrobić, wyjaśni obsługa restauracji.

"Posiłek przedpłacony". Dzięki niemu w częstochowskich restauracjach można pomóc uchodźcom z Ukrainy 1
mat. Fundacji Eurohelp

O uczestnictwie w projekcie informują plakaty „Ten lokal wspiera Akcję Pomocową Serce dla Ukrainy”.

O wszelkich działaniach na rzecz obywateli Ukrainy można dowiedzieć się na stronie sercedlaukrainy.pl. Tam zebrano szczegóły dotyczące zbiórki żywności i środków medycznych (jej punkt mieści się na terenie Parku Handlowego Warta) czy informacje na temat internetowej zbiórki środków pieniężnych „Wspieram SerceDlaUkrainy” (za której sprawą pozyskano już blisko 90 tys. zł).

Za pośrednictwem tej strony można również zgłosić się do pomocy. Poszukiwane są m.in. osoby, które zaoferują transport z granicy do ośrodków pomocy. Zgłaszać mogą się również ci, którzy mogą zaoferować potrzebującym zakwaterowanie albo pracę.

ZS

Czytaj także: Częstochowscy funkcjonariusze niosą pomoc ukraińskiej policji

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -