Posadzono kolejne drzewa

0
224

Akcja „Posadźmy drzewo w Częstochowie” nabiera tempa. W mieście pojawiły się kolejne nowo posadzone drzewa. Tym razem zasadzono je w okolicy Szkoły Podstawowej 54, niedaleko Promenady Niemena. Siedemnaście drzew w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 54 między Promenadą Niemena a Laskiem Aniołowskim zasadziły uczennice i uczniowie podstawówki, a także młodzież z Zespołu Szkół Specjalnych nr 28 i Zespołu Szkół Samochodowo-Budowlanych.

Posadzono kolejne drzewa 1


Akcję sadzenia drzew w Częstochowie tydzień temu zainaugurował częstochowski samorząd, sadząc drzewa w pobliżu Galerii Jurajskiej. To nie koniec zmian w zieleni miejskiej. Wokół wybudowanej w ramach Budżetu Obywatelskiego tężni na Promenadzie pojawi się niebawem 240 tawuł japońskich, 192 jałowce sabińskie, 1 klon oraz 56 sztuk trawy ozdobnej miskant chiński. Nasadzenia, które rozpoczęły się w środę, finansuje Koksownia Częstochowa Nowa Sp. z o.o.
Śladem Koksowni do akcji przyłączają się także inne firmy działające w mieście, np. producent systemów hamulcowych Brembo oraz huta szkła Stolzle. Obie firmy ustalą z Wydziałem Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa Urzędu Miasta dokładny zakres i charakter swojego wkładu w jesienne zadrzewianie Częstochowy
Kolejne instytucje, firmy i osoby prywatne chcące przyłączyć się do akcji mogą się kontaktować z Wydziałem Ochrony Środowiska, gdzie dowiedzą się, w jakich miejscach w mieście można sadzić drzewa lub krzewy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here