Wiosenne Porządki na Warcie! – czyli kolejna akcja sprzątania brzegu Warty

0
238
wiosenne porządki

Gmina Mstów, Częstochowski Alarm Smogowy oraz Jura Kajaki zapraszają na wspólne sprzątanie brzegu Warty w akcji „Wiosenne Porządki na Warcie!”.

Jura Kajaki 1
Fot. Jura Kajaki

Akcja #JurabezPlastiku 2021 po raz kolejny jednoczy ludzi, którym nie jest obojętne zaśmiecanie pięknej Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Każdy śmieć wpływa niekorzystnie na ekosystem, dlatego tak ważne jest dbanie o porządek w przyrodzie.

28 maja 2021 roku odbędzie się wspólny spływ kajakami, którego celem będzie posprzątanie brzegu rzeki  Warty. Zbiórka planowana jest na godzinę 15:00 w Jaskrowie (Plaża Jaskrów – https://goo.gl/maps/mSJ4T6CCgviSYsUv6).

Sprzątanie śmieci odbędzie się na odcinku 9 kilometrów. Akcja zakończy się w Przystani Jura Kajaki ul. Kłobukowice 15, gmina Mstów, gdzie na uczestników będzie czekać ognisko z kiełbaskami.

mapa spływu
Fot. Mapa Google

Wszyscy miłośnicy kajaków i przyrody, którzy chcą pomóc w tym szczytnym celu, proszeni są o wcześniejszą rezerwację pod numerem telefonu: 501-177-372. Pod tym samym numerem dostępne będą także wszelkie informacje związane z akcją.

Dodatkowo współorganizatorami akcji „Wiosenne Porządki na Warcie!” są:

  • Fundacja Rething Częstochowa;
  • Grupa Elanex;
  • SARP Częstochowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here