fbpx
Strona głównaWiadomościJutro zadzwoń do ZUS-u, możesz się dowiedzieć wszystkiego o świadczeniach rehabilitacyjnych

Jutro zadzwoń do ZUS-u, możesz się dowiedzieć wszystkiego o świadczeniach rehabilitacyjnych

W czwartek, 27 maja, od godz. 10 do 12 Oddział ZUS w Częstochowie organizuje dyżur telefoniczny na temat świadczenia rehabilitacyjnego. W trakcie dyżuru można się dowiedzieć m.in. na jakich zasadach można z niego skorzystać, ile wynosi, na jaki okres jest przyznawane oraz kiedy, pomimo choroby, go nie otrzymamy.Na pytania będzie odpowiadał ekspert lublinieckiego inspektoratu ZUS pod nr tel. 34 353 08 15.

Wciąż wiele osób jest pełna niepokoju, gdy okres zasiłku chorobowego jest na wyczerpaniu, a choroba nie ustępuje. W takiej sytuacji można starać się o świadczenie rehabilitacyjne. Przysługuje ono osobie, która po wyczerpaniu zasiłku chorobowego nadal jest chora, ale dalsze leczenie lub rehabilitacja dają jej szanse na odzyskanie zdolności do pracy. W tym wypadku nie wystarczy zwolnienie od swojego lekarza.

– Jakie dokumenty powinniśmy przedstawić do ZUS, by otrzymać świadczenie, czy każdy chory może liczyć na jego wypłatę i co możemy zrobić, jeśli nie zgadzamy się z orzeczeniem lekarza orzecznika – to tylko część zagadnień, które można poruszyć z ekspertem ZUS. Serdecznie zapraszamy do kontaktu telefonicznego w najbliższy czwartek w godz. od 10.00 do 12.00 – zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

(zdjęcie ilustracyjne pixabay.com)

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here