Porozmawiajmy o bezpieczeństwie

0
250

Komendant Powiatowy Policji w Lublińcu i policjanci zapraszają seniorów z rejonu Woźnik na debatę społeczną z cyklu „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”, “Bezpieczny Senior w Woźnikach”. Odbędzie się ona 6 listopada w sali Urzędu Miasta w Woźnikach.

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie 1


Jak zapowiada Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, w trakcie spotkania policjanci opowiedzą o tzw. oszustwach “na wnuczka” i “na policjanta”, których ofiarą padają właśnie głównie osoby starsze. W czasie debaty będzie również możliwość bliższego zapoznania się z aplikacjami służącymi do kontaktu z policją takimi jak „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” i „Moja Komenda”. Ponadto funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego przypomną podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, a dzielnicowy omówi założenia programu „Dzielnicowy Bliżej Nas”.
Debata społeczna organizowana wraz z władzami Gminy Woźniki będzie również dobrą okazją dla Seniorów do podzielenia się z policjantami oraz przedstawicielami władz lokalnych swoimi spostrzeżeniami czy wątpliwościami dotyczącymi bezpieczeństwa lokalnego.
Początek spotkania godzina 9.
(Źródło: KPP Lubliniec)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here