fbpx
Strona głównaPolecaneZobacz, jak wyglądał w Częstochowie happening z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Zobacz, jak wyglądał w Częstochowie happening z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru

Częstochowscy aktorzy, twórcy, artyści spotkali się dzisiaj przed wejściem do Teatru im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, aby uczcić Międzynarodowy Dzień Teatru.

W czasach pandemii to święto nie było takie, jakby tego sobie życzyli ludzie teatru i jego miłośnicy. Teatry stoją dziś puste i zamknięte dla widza. Nie ma braw, kwiatów, gratulacji i podziękowań dla tych, którzy tworzą teatr, zarówno występując na scenie, jak i pracując za kulisami, abyśmy my, widzowie, mogli się przenieść w magiczny świat sztuki.

Przed wejściem do częstochowskiego teatru ustawiono symboliczne krzesła dla widzów, którzy obecnie nie mogą na nich zasiąść, aby obejrzeć przedstawienie, ale tak, jak aktorzy marzą o powrocie do normalności, marzą o wspólnym spotkaniu.

Dzisiejsza akcja przygotowana przez teatr miała pokazać, że jedni bez drugich nie istniejemy. Nie ma widza, gdy nie ma przedstawienia, ale nie ma także aktora, gdy nie ma kogoś, kto może go oglądać. Jesteśmy nierozerwalni. Tylko razem tworzymy całość, jak dwie strony tego samego medalu.

Twórcy dzisiaj pokazali, że czekają na widza. Dali nadzieję, że niebawem się spotkamy: my, widzowie oraz ludzie teatru.

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here