Porażka częstochowskich koszykarzy pod Wawelem

Nie udał się koszykarzom AZS Częstochowa wyjazd do Krakowa na mecz z KS Cracovia Yabimo MG 13 Kraków. Częstochowianie przegrali 54:88.

Trenerzy Tomasz Nogalski i Michał Saran nie mają ostatnio łatwego zadania. W porównaniu z początkiem sezonu kilku zawodników jest kontuzjowanych i trenerzy nie mogą z nich skorzystać. Szansę dostają młodzi: 16-letni Wiktor Nogalski i 16-letni Filip Sośniak.

Sobotni mecz w Krakowie od samego początku toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali wszystkie cztery kwarty. Już po pierwszych 10 minutach gry prowadzili różnicą 11 punktów, a na przerwę schodzili prowadząc 15 punktami. Po przerwie KS Cracovia powiększyła przewagę do 34 punktów i wygrała 88:54.

Najwięcej punktów dla AZS-u rzucił Marcin Majcherek (17.).

Po 22 meczach AZS ma na koncie 28 punktów i zajmuje 11. pozycję. Bilans AZS-u to 6 zwycięstw i 16 porażek.

KS Cracovia Yabimo MG 13 Kraków – AZS Częstochowa 88:54 (26:15, 15:11, 29:15, 18:13)

AZS: M. Majcherek 17, T. Nogalski 10, D. Józefowski 6, S. Spychała 6, K. Ligęza 4, M. Boruc 3, W. Nogalski 3, K. Hajduś 3, P. Młynarczyk 2, D. Rak 0, F. Sośniak 0.