fbpx
Strona głównaSportHistoryczny sukces młodziczek KS Częstochowianki. Po raz pierwszy zagrają w wojewódzkim finale...

Historyczny sukces młodziczek KS Częstochowianki. Po raz pierwszy zagrają w wojewódzkim finale i powalczą o medale…

Siatkarki KS Częstochowianka Częstochowa wywalczyły awans do turnieju finałowego mistrzostw województwa śląskiego młodziczek. Mają szansę na medal w województwie i nawet mistrzostw Polski młodziczek…

Młodziczki KS Częstochowianka w sezonie 2021/22 grały bardzo dobrze od samego początku sezonu. Wygrywały mecze, zajmowały wysokie miejsca w tabeli i awansowały do kolejnych etapów rozgrywek. W sobotę w hali MOSiR Częstochowianka przy ul. Rejtana dokonały historycznego wyczynu. W turnieju, który decydował o awansie do turnieju finałowego wygrały dwa mecze i zapewniły sobie grę o medale w województwie śląskim i w mistrzostwach Polski.

W sobotę siatkarki trenowane przez Michała Kalotę pokonały KPKS Halemba 2:0 (25:19, 25:14) i mogły cieszyć się z awansu do turnieju finałowego. W drugim spotkaniu przypieczętowały swój sukces i częstochowianki ograły UKS Tytan Ostrowy 2:1 (18:25, 25:21, 15:6).

Siatkarki KS Częstochowianka prowadzone przez trenera Michała Kalotę zagrają teraz w turnieju finałowym, w którym powalczą o medale mistrzostw województwa śląskiego.

– Po ciężkich pięciomiesięcznych bojach dzisiaj w Hali MOSiR Częstochowianka przy ul. Rejtana rozegraliśmy ostatni turniej młodziczek decydujący o tym, jakie zespoły awansują do czołowej czwórki województwa śląskiego, która w dniach 26-27.02.2022 rywalizować będzie o miano najlepszego zespołu w kategorii młodziczek – mówi trener młodziczek KS Częstochowianki Michał Kalota. – W tegorocznych rozgrywkach wystartowało 45 zespołów. Przez cały czas nasz zespół rywalizował w najlepszej 9, choć jeden z etapów był słaby w naszym wykonaniu. Wynik mówi sam za siebie: 8 meczów, 6 zwycięstw. Teraz krótki czas na radość i świętowanie sukcesu. Ale jak to mówią: apetyt rośnie w miarę jedzenia

Podopieczne trenera Michała Kaloty stwierdziły „stać nas na wiele”. – Jeśli będziemy w stanie utrzymać swoją grę na równym poziomie bez falowania, to jesteśmy w stanie wygrać z każdym – mówi młodziczki KS Częstochowianki.

– Dziękuję klubowi za możliwość pracy w najlepszym kobiecym klubie w Częstochowie, kolegom i koleżankom trenerom, a w szczególności tym, którzy wcześniej pracowali z dziewczynami: Magdalena Kobiela, Aleksandra Solska, Patrycja Dziewiór, Sabina Chyra-Giereś, Mateusz Skowron – to też wasza cegiełka. Dziękuję Mateusz Kotliński za pomoc w treningach i statystykach, niezawodnemu naszemu kierowcy Panu Janowi, który zawsze bezpiecznie dowozi nas na mecze i wspiera później z trybun. Ale największe brawa należą się rodzicom i naszym najwierniejszym kibicom. Bez was i waszego zaangażowania nie było by tego sukcesu i tak fajnie funkcjonującej grupy. Ukłony dla wszystkich, a my obiecujemy, że na finałach tanio skóry nie sprzedamy.

Brawa też należą się naszym sponsorom: Sorella, Kobnext, Rudex, Polontex, Galeria Jurajska, Linex. Wielkie dzięki…

Brawa należą się też siatkarskim młodziczkom z UKS Tytan Ostrowy. Klub z północy województwa śląskiego w grupie finałowej zajął wysokie 8. miejsce w województwie. Podopieczne trenera Michała Leśnikowskiego miały też podczas sezonu wyjątkowe mecze i zasłużyły na duże brawa. „Gazeta Regionalna” poprosiła trenera Michała Leśnikowskiego o komentarz do całego sezonu.

– Niesamowity i rekordowy sezon za naszą drużyną, która pokazała prawdziwy sportowy charakter – ocenia trener UKS tytan Ostrowy Michał Leśnikowski. – Od początku rozgrywek zmagaliśmy się z wieloma przeciwnościami w postaci chociażby kontuzjami i brakiem możliwości wystawienia optymalnego składu. Dopiero od drugiego etapu, który rozpoczęliśmy w trzeciej lidze, zaczęliśmy sukcesywnie budować swój styl gry. Styl, który po niesamowitych meczach w drugiej lidze doprowadził nas do grupy mistrzowskiej. W niej również staraliśmy się walczyć z każdym zespołem i czym można było się przekonać podczas dzisiejszy zawodów. 8. miejsce to niesamowity wyczyn tej drużyny, tym bardziej, że podstawowy skład składał się z trzech dziewczyn z rocznika 2007 i trzech z rocznika 2009 (wicemistrzynie województwa w Kinderze oraz zdobywczynie 16. miejsca w Polsce). Ten sukces nie byłby również możliwy, gdyby nie nasi wspaniali kibice czyli rodzice, którzy w coraz liczniejszej grupie jeździli z nami na wszystkie turnieje i za to Im również składam podziękowania. Z drużyny jestem niesamowicie dumny, że bez względu na przeciwności losu podczas tego sezonu, ale i wcześniejszych lat udowodniły, że potrafią walczyć i dzięki temu osiągnąć sukces.

Drużynę UKS Tytan Ostrowy: tworzyły: 1. Kaptur Nikola (k) 2007 2. Sadowska Zuzanna 2007 3. Leśnikowska Amelia (2007) 4. Sznober Emilia 2009 5. Zych Nikola 2009 6. Soboniak Paulina 2009 7. Piech Weronika 2008 8. Leśnikowska Nadia 2009 9. Sznober Lena 2010 10. Chazy Paulina 2010 11. Tałajczyk Amelia 2010 12. Poroszewska Amelia 2010.

Skład KS Częstochowianka: Nina Hilińska, Zuzanna Gniła, Maja Malinowska, Antonina Fryst, Emilia Kotlińska, Olga Iskra, Ala Łaz, Julia Łaz, Marzena Ślezak, Bianka Minkina, Oliwia Dobosz, Amelia Dobosz, Kaja Stelmach , Maja Szpręgiel, Apolonia Burzyńska

AK, foto: materiały prasowe klubu

Historyczny sukces młodziczek KS Częstochowianki. Po raz pierwszy zagrają w wojewódzkim finale i powalczą o medale... 1
Historyczny sukces młodziczek KS Częstochowianki. Po raz pierwszy zagrają w wojewódzkim finale i powalczą o medale... 2
Historyczny sukces młodziczek KS Częstochowianki. Po raz pierwszy zagrają w wojewódzkim finale i powalczą o medale... 3

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -