fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaWystawa "Kobieta Szczęśliwa". Autorka zaczynała jako modelka, dziś to przed nią pozują...

Wystawa „Kobieta Szczęśliwa”. Autorka zaczynała jako modelka, dziś to przed nią pozują inni

Od 7 lutego w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” w Częstochowie można oglądać wystawę fotografii „Kobieta Szczęśliwa” autorstwa Doroty Orzełek.

Fotograficzne „CV” kłobucczanki Doroty Orzełek jeszcze nie jest bogate, ale autorka cały czas nad nim pracuje. W tym celu współtworzy projekty fotograficzne z Kingą Osys, wspólnie doskonalą się także w sztuce pozowania. Tu dodajmy, że swoją fotograficzną przygodę Orzełek rozpoczęła jako modelka. Było to w 2018 r. Po drugiej stronie obiektywu stanęła dwa lata temu. Fotograficzną pasję łączy ze studiami na kierunku biotechnologia na Politechnice Częstochowskiej.

– Jako modelka wystąpiłam na fotografiach m.in. Joanny Sidorowicz, Ireny Wilk, Beaty Jakubas, Dariusza Gawrońskiego, Pawła Romana (fotografie w technice mokrego kolodionu), Kornela Orłowskiego czy Piotra Krasa. Miałam zaszczyt pozować do obrazów dr hab. Krystyny Szwajkowskiej, które były zaprezentowane podczas 46. zbiorowej wystawy „Jurajska Jesień” (2021) – opowiada Dorota Orzełek.

Wystawa "Kobieta Szczęśliwa". Autorka zaczynała jako modelka, dziś to przed nią pozują inni 1
fot. Dorota Orzełek

Autorka przyznaje, że trudną szkołę fotografii przechodzi pod okiem Zbyszka Górawskiego. „Lekcje” zaczynali od zdjęć sportowych, ujęć w ruchu, potem przyszedł czas na fotografię studyjną.

– Dużo satysfakcji daje mi fotografowanie osób i cieszę się, że coraz więcej chętnych pozujących realizuje ze mną pomysły fotograficzne. Stąd powstała wystawa „Kobieta Szczęśliwa” – dodaje Orzełek.

To kolejna ekspozycja na jej koncie. Wcześniej jej twórczość dwukrotnie prezentowana była w ubiegłym w kłobuckim Miejskim Ośrodku Kultury. W maju cykl fotografii „Wielcy Malarze” pojawił się na zbiorowej wystawie podczas „Kulturalnych Wariacji”, z kolei w listopadzie Orzełek zaprezentowała tam indywidualną wystawę „Dwa Oblicza”.

Wystawa "Kobieta Szczęśliwa". Autorka zaczynała jako modelka, dziś to przed nią pozują inni 2
fot. Dorota Orzełek

Dodajmy tu, że podczas zorganizowanego przez tę instytucję konkursu „Ptaki, dzikie zwierzęta – przedwiośnie 2021” Orzełek zdobyła Nagrodę Specjalną Dyrektora MOK. Oprócz tego fotografie 25-latki można było oglądać również na wystawie poplenerowej „Krajobraz Bieszczadzki” w Galerii „Pasaż” w Iwoniczu-Zdroju.

„Kobieta Szczęśliwa” stanowi zaś częstochowski debiut autorki. Fotograficzną prezentację od 7 lutego można będzie oglądać w Ośrodku Promocji Kultury „Gaude Mater” (ul. Dąbrowskiego 1). Na podziwianie twórczości Doroty Orzełek mamy miesiąc.

Galeria Ośrodka jest otwarta dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 20. Wstęp do galerii jest bezpłatny, obowiązują jednak ograniczenia sanitarne. Finisaż i spotkanie z fotografką zaplanowano na 7 marca na godz. 18. Szczegóły: gaudemater.pl.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -