fbpx
Strona głównaZdrowiePorady makijażystki. Jak zadbać o właściwe nawilżenie skóry?

Porady makijażystki. Jak zadbać o właściwe nawilżenie skóry?

Wszystkie kobiety wiedzą, że skórę twarzy powinno się nawilżać. Problem dotyczy jednak tego, jak robić to najskuteczniej. Półki w drogeriach i w sklepach internetowych uginają się od produktów. Makijażystka Joanna Kaczmarek radzi, jak zadbać o prawidłowe nawilżenie skóry.

W poprzedniej odsłonie cyklu Joanna Kaczmarek, makijażystka i stylistka brwi, a także szkoleniowiec, która współtworzy @boscopracownia, podpowiadała naszym Czytelniczkom jak powinno dbać się o skórę zimą. Opowiedziała m.in. o właściwym oczyszczaniu czy lekkim makijażu. Tym razem specjalistka wyjaśnia, dlaczego tak ważne jest codzienne nawilżenie skóry.

– Kluczową sprawą w dobraniu odpowiednich środków do nawilżania twarzy jest odpowiednie rozpoznanie swojego typu cery. Bardzo często klientki odpowiadają mi, że nie wiedzą jaką cerę mają. Skóra sucha będzie wymagała zdecydowanie bardziej intensywnego nawilżenia, niż skóra tłusta – zaznacza Joanna Kaczmarek.

Tylko od czego zacząć i jak nawilżać właściwie? Wystarczy wejść do pierwszej z brzegu drogerii, by zauważyć, że półki aż uginają się od kosmetyków. Jak wybrać te, które będą dla nas najlepsze.

Porady makijażystki. Jak zadbać o właściwe nawilżenie skóry? 1
fot. archiwum Joanny Kaczmarek

– Nawilżanie skóry zapobiega traceniu przez nią wody, a kremy nawilżające mają za zadanie utworzyć barierę, która nie pozwala wodzie uciekać z naszego organizmu i chronić skórę przed odwodnieniem. Kremy nawilżające pozostawiają także naszą skórę gładką i miękką – mówi makijażystka. – Pamiętajmy również, że po 25. roku życia zanikają włókna kolagenowe. W kontekście kremów dużo lepszym stwierdzeniem byłoby natłuszczenie i nawadnianie naszej cery. Z tego powodu używanie kremu nawilżającego, powinno być ostatnim krokiem codziennej pielęgnacji skóry. Krem żel, mgiełka czy serum mają za zadanie odpowiednio nawodnić naszą skórę, natomiast krem nawilżający ma za zadanie zatrzymać wodę w skórze i chronić przed przeznaskórkową utratą wody (w skrócie TEWL) – dodaje.

Joanna Kaczmarek zaznacza, że istotne jest to, by krem nawilżający zawierał w swoim składzie składniki nawilżające takie jak np. kwas hialuronowy, kolagen, mocznik, witamina E,  alantoina czy pantenol.

– Podstawą jest jednak systematyczność. Pamiętajmy, aby kosmetyki nawilżające stosować codziennie. Do tego należy każdego dnia wypijać minimum 1,5 litra wody, unikać klimatyzowanych pomieszczeń i chronić skórę przed nadmiernym słońcem. W tym ostatnim pomogą kremy z filtrem – radzi specjalista.

Kontakt z Joanną Kaczmarek: tel. 669 010 127.

(red.)

Czytaj także: Porady makijażystki. Jak najlepiej chronić skórę zimową porą?

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -