fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaDomZdrowie i urodaPorady makijażystki. Jak najlepiej chronić skórę zimową porą?

Porady makijażystki. Jak najlepiej chronić skórę zimową porą?

Niekorzystne warunki atmosferyczne, sezon grzewczy, brak witamin pozyskanych ze świeżych warzyw i owoców. To wszystko bardzo mocno wpływa na wygląd i jakość naszej skóry. Makijażystka Joanna Kaczmarek radzi jak najlepiej pielęgnować skórę zimą.

– Z perspektywy makijażystki wiem, jak trudnym czasem dla naszej skóry jest zima. Niekorzystne warunki atmosferyczne, sezon grzewczy, brak witamin pozyskanych ze świeżych warzyw i owoców… To wszystko bardzo mocno wpływa na wygląd i jakość naszej skóry. Staje się ona przesuszona, poszarzała, zaczynamy dostrzegać zmarszczki i skórki.Makijaż nie utrzymuje się też tak dobrze, jakbyśmy chciały – zaznacza Joanna Kaczmarek, makijażystka i stylistka brwi, szkoleniowiec, która współtworzy @boscopracownia.

Specjalistka uspokaja, że ma na to ratunek. Z pomocą zimą przychodzą kosmetyki bardzo dobrej jakości, nowinki wśród rozwiązań technologicznych i zabiegi, które ułatwiają codzienną pielęgnację.

Nie ważne jest to, jaki mamy rodzaj cery. Kluczem jest nie to, czy mamy ją suchą, czy mieszaną, ale odpowiednia pielęgnacja. Joanna Kaczmarek podkreśla tu, że bardzo ważna jest systematyczność, bo tylko wtedy cera zacznie się nam odwdzięczać i zaczniemy zauważać poprawę.

Porady makijażystki. Jak najlepiej chronić skórę zimową porą? 1
archiwum Joanny Kaczmarek

– Pielęgnacja powinna zaczynać się zawsze oczyszczaniem skóry z codziennych zanieczyszczeń. Dokładne mycie rano i wieczorem to podstawa. Możemy użyć do tego technologii LumiSpa, która podbija obecnie internet. To numer jeden w domowym spa – opowiada makijażystka.

LumiSpa to technologia, która przy pomocy ruchu mikropulsacyjnego bardzo dokładnie oczyszcza skórę, nie naruszając przy tym bariery hydrolipidowej.To higieniczne i bardzo szybkie rozwiązanie. 

– Kolejnym krokiem jest nawilżenie. Istotne przy wyborze kremu jest to, aby jego skład był bogaty w kwas hialuronowy. Tak, aby zwiększał naturalną odporność skóry i chronił ją przed negatywnym oddziaływaniem czynników środowiskowych. Do tego przy cerze suchej powinnyśmy unikać agresywnych składników takich jak alkohol – podkreśla specjalistka.

Zimą nie należy zapominać także o pielęgnacji blokującej promienie UV. – Oprócz kremów z filtrem dostępne są na rynku również podkłady w formie BB. Nadają one skórze koloryt, maskują niedoskonałości, posiadają filtry i bardzo często blokują również działanie światła niebieskiego z laptopa lub smartfona. Co więcej, posiadają właściwości pielęgnacyjne,dzięki którym podkład BB może służyć jako zamiennik bazy pod makijaż. Mówiąc najkrócej to makijaż, który pielęgnuje skórę – dodaje Joanna Kaczmarek.

Porady makijażystki. Jak najlepiej chronić skórę zimową porą? 2
archiwum Joanny Kaczmarek

Makijażystka przypomina, że codzienny makijaż powinien być lekki, bo skóra powinna oddychać zima. – Moim zdaniem zima to czas, w którym szczególnie powinnyśmy zadbać o pielęgnację. Z doświadczenia wiem, że mocno zaniedbujemy ten temat, skupiamy się na zabiegach powierzchniowych, zamiast odżywić skórę od środka. Pamiętajmy, że porządne, codzienne oczyszczanie, mocne nawilżenie i tonizowanie skóry, dużo witamin i lekki niewymagający makijaż pomogą nam przetrwać czas w oczekiwaniu wiosny – podsumowuje współtwórczyni @boscopracownia.

Kontakt z Joanną Kaczmarek: tel. 669 010 127.

red.

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -