fbpx
Strona główna Polecane Porady lekarskie przez telefon

Porady lekarskie przez telefon

Władze Częstochowy zachęcają mieszkańców do korzystania z teleporad medycznych i powstrzymania się teraz od wizyt u lekarzy. Jak poinformował prezydent Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, częstochowianie, którzy chcą skorzystać z poradni lekarskiej mogą to zrobić nie wychodząc z domu.
Teleporady, czyli telefoniczne konsultacje lekarskie na odległość proponowane są pacjentom, którzy chcą zasięgnąć informacji od lekarzy specjalistów lub skonsultować się z lekarzem pierwszego kontaktu.
Z takiej “wizyty” na odległość mogą skorzystać na przykład pacjenci poradni: onkologicznych, kardiologicznych i neurologicznych. Warunek jest jeden, trzeba być już pod stałą opieką specjalistów w tych przychodniach. Teleporady dotyczą wymaganych i wyznaczonych wcześniej porad i kontroli okresowych. Nie można z nich skorzystać przy pierwszej wizycie.
Bez wychodzenia z domu w Częstochowie, podobnie jak w całym kraju, można również skonsultować się z lekarzem rodzinnym.
Listę przychodni, które świadczą taką usługę można znaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Częstochowy – http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=13635&fbclid=IwAR0iNxhcw8dAd8zj3NnfCNL4O_C8fDW-XEByuN8lmBmdjUBjmBhyiCi0YfE.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here