fbpx
Strona główna Polecane Częstochowa walczy z koronawirusem

Częstochowa walczy z koronawirusem

Życie w mieście nie zamarło, ale z pewnością wygląda inaczej niż jeszcze 2-3 dni temu. Na ulicach jest mniej ludzi, autobusy i tramwaje jeżdżą ze znacznie mniejszą liczbą pasażerów, wszystkie lokale są zamknięte, a na działających sklepach i instytucjach wywieszono komunikaty dotyczące zagrożenia koronawirusem. Na parkingach w centrum sporo miejsc jest pustych.

Częstochowa walczy z koronawirusem 1


Na drzwiach sklepów pojawiły się informacje o zmianie zasad obsługi klientów. Do środka wpuszczane są często jednocześnie maksymalnie dwie osoby, reszta musi czekać na zewnątrz. Niemal wszędzie wywieszono apel o korzystanie z kart płatniczych zamiast gotówki. Sklepy, które oferują wędliny i mięsa zachęcają klientów do kupowania towaru w większych kawałkach, bez krojenia w krajalnicach. Na niektórych drzwiach sklepów z żywnością przeczytać można nawet apel, aby zakatarzeni, gorączkujący klienci powstrzymali się zupełnie od zakupów i niepotrzebnie nie narażali personel.

Częstochowa walczy z koronawirusem 2


Nowe zasady sprzedaży leków przyjęły apteki. Jeżeli nie korzystają one z okienek do nocnej sprzedaży medykamentów, pozwalają wchodzić do środka pojedynczym klientom. Wszędzie obowiązuje zakaz ustawiania się w aptekach w kolejkach. Klienci czekają na swoją kolej poza apteką.
Przed nadmierną liczbą odwiedzających bronią się także przychodnie. Na przykład w poradni przy ul. Kopernika, w trosce o zdrowie personelu, a także pacjentów w budynku mogą przebywać jednocześnie tylko 3 osoby.

Częstochowa walczy z koronawirusem 3


Podobną zasadę dotyczącą osbługi przyjęły także banki. Tutaj również wpuszczane są do środka maksymalnie 2-3 osoby. Banki, tak jak i coraz większa liczba sklepów ograniczają również godziny pracy. W wielu miejscach można zobaczyć sprzedawców z rękawiczkach. Widok przechodnia z masce także nie jest rzadkością.

Częstochowa walczy z koronawirusem 4


Miejskie tramwaje, a zwłaszcza autobusy, jeżdżą obecnie ze znacznie mniejszą liczbą osób. Na niektórych trasach autobusy są wręcz puste. Tak jak zapowiadał Miejski Zarząd Dróg i Transportu, na skrzyżowaniach nie działają przyciski włączające zielone światło dla pieszych. Zarząd sukcesywnie zakleja je taśmą, aby ludzie niepotrzebnie ich nie dotykali.

Częstochowa walczy z koronawirusem 5
- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here