fbpx
Strona główna Wiadomości Częstochowa "Poprawiona" hybryda testowana na ulicach Częstochowy

“Poprawiona” hybryda testowana na ulicach Częstochowy

Do zajezdni częstochowskiego MPK trafił pierwszy zmodyfikowany autobus hybrydowy. Teraz “poprawiony” samochód będzie testowany na ulicach miasta. Jeśli sprawdzian wypadnie pomyślnie, zastosowane w nim rozwiązana zostaną wykorzystane przy modyfikacji pozostałych 38 wycofanych w ruchu autobusów hybrydowych.


Dzisiaj rozpoczął się dwutygodniowy test pierwszego autobusu hybrydowego po modyfikacji będącej efektem współpracy częstochowskiego MPK z firmą Autosan z Sanoka. Jak zapewnia MPK, zastosowane w autobusie zmiany w układzie technicznym i ustawieniach mają pozwolić na bardziej komfortowe i bezpieczne eksploatowanie floty autobusów hybrydowych.

Pojazdy te trafiły do miasta z końcem 2015 roku w ramach 100% dotacji z unijnego programu Gazela. Niestety, nie sprawdziły się w codziennej eksploatacji, zawodziły, a nawet dochodziło w nich do pożarów.


Jeśli testy autobusu po zmianach wypadną pomyślnie, auto będzie mogło wyjechać na trasy z pasażerami latem — zapowiada rzecznik prasowy MPK Maciej Hasik. — Po testach też określone zostaną ostateczne koszty jednostkowego wprowadzenia modyfikacji. Potem przyjdzie pora na kolejne, łącznie w zasobach MPK pozostaje łącznie 39 tego typu aut.(Fot. MPK)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here