Częstochowski teatr wraca w czerwcu i prosi widzów o wsparcie

0
234Cztery spektakle z udziałem widowni planuje w czerwcu Teatr im. Adama Mickiewicza w Częstochowie. Jednocześnie dyrektor częstochowskiej sceny Robert Dorosławski apeluje do wiernych widzów o wsparcie.

Przed wakacjami w teatrze mają się odbyć w nowych zasadach sanitarnych cztery przedstawienia. Szykowany jest repertuar na czerwiec. Dyrekcja częstochowskiej sceny nie ukrywa, że teatr znalazł się z powodu pandemii w bardzo trudnej sytuacji i potrzebuje pomocy.

Częstochowski teatr wraca w czerwcu i prosi widzów o wsparcie 1

Trwająca niemal trzy miesiące przerwa w graniu, odbiła się na kondycji finansowej sceny. Ponadto w Częstochowie, podobnie jak w innych miastach, teatr obawia się nowej rzeczywistości, gdy sztuki będą prezentowane z zachowaniem ostrych rygorów sanitarnych, a sale będą mogły być wypełnione jedynie w połowie. Sytuację komplikuje fakt, że trudno obecnie również przewidzieć, czy od razu, gdy tylko to będzie możliwe widzowie tłumnie stawią się na spektaklach.


Biorąc to wszystko pod uwagę, o pomoc do widzów zaapelował dyrektor Robert Dorosławski. Zaproponował on widzom wykupienie specjalnych, promocyjnych „Voucherów Teatralnych”. Upoważniałyby one do obejrzenia spektakli, które będą prezentowane na częstochowskiej scenie do końca 2021 roku.


 Kochani, znajdujemy się (…) w sytuacji dramatycznej  — napisał w apelu do widzów dyrektor Teatru. — Nasz byt zależy od Waszej życzliwości – utrzymujemy się i realizujemy kolejne premiery ze środków uzyskanych ze sprzedaży biletów. Ostatnie przedstawienie zagraliśmy 11 marca! Zamknięcie scen i widowni kilka miesięcy spowodowało ogromną wyrwę w naszym budżecie. Aplikujemy o środki pomocowe do ministerstwa i do Miasta, ale nie łudźmy się — bez Waszej pomocy nie przetrwamy.

Bony-cegiełki, które mają wspomóc częstochowską scenę można kupić online
za pośrednictwem strony: https://www.teatr-mickiewicza.pl/voucher oraz w kasie Teatru.
Scena zachęca, aby kupować bony dla siebie lub na prezenty na bliskich.
Jak twierdzi Teatr, tylko w ten sposób scena może zebrać pieniądze na realizację kolejnych premier.Sto lat temu mieszkańcy Częstochowy kupowali „cegiełki” zbierając fundusze na budowę teatru — przypomina w liście otwartym do widzów dyrektor Dorosławski. — Nasza scena powstała z prawdziwej ludzkiej potrzeby. Wierzę, że dzisiaj następne pokolenia częstochowian, też tę potrzebę odczuwają i nie pozwolą na powolną agonię swojego teatru.
(IBS)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here