Dzielnicowy pomógł psu, który wyglądał na zagubionego

0
245

W czasie patrolu w swoim rejonie, dzielnicowy zauważył błąkającego się psa, który wyglądał na głodnego i przemarzniętego. Psiak trafił do schroniska.

Dzielnicowy z komisariatu I w Częstochowie, asp. Paweł Wierzganowski w trakcie patrolu zauważył błąkającego się psa w rejonie ulicy Zaciszańskiej. Psiak wyglądał na zaniedbanego, więc od razu postanowił mu pomóc.

Kiedy próba namierzenia właściciela czworonoga nie powiodła się, asp. zawiadomił odpowiednie służby i do czasu ich przyjazdu zaopiekował się głodnym i zmarzniętym kundelkiem. Piesek trafił do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt, gdzie będzie czekał na swojego właściciela.

Właściciel proszony jest o kontakt ze Schroniskiem dla Bezdomnych Zwierząt pod numerem telefonu 34 361 65 66 lub elektronicznie poprzez e-mail: [email protected]

Pamiętajmy, zima jest trudnym okresem dla bezdomnych zwierząt, które tak samo jak człowiek narażone są na wychłodzenie oraz głód. Tak samo potrzebują również miłości dlatego, jeśli widzimy zwierzaka, który potrzebuje pomocy, to nie bądźmy obojętni. Jeśli sami nie możemy przygarnąć „znajdkę”, to powiadommy służby dzwoniąc pod numer alarmowy 986, 112 lub 997. Informacje można również przekazywać za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here