fbpx
Strona głównaPolecane"Polska kursywa gotycka". Warsztaty kaligrafii w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

“Polska kursywa gotycka”. Warsztaty kaligrafii w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie

9 i 10 lipca Miejska Galeria Sztuki (Al. NMP 64) zaprasza na warsztaty kaligrafii. Tajniki “Polskiej kursywie gotyckiej” zdradzi Rafał Cierpiał.

Po przerwie do Miejskiej Galerii Sztuki wracają warsztaty poświęcone sztuce kaligrafii. Od kilku lat prowadzone były one okazjonalnie i niezmiennie wzbudzały zainteresowanie częstochowian. Każdemu ze spotkań towarzyszy odrębny temat, praca dotyczy więc coraz to innego kroju pisma lub nowych sposobów projektowania i ozdabiania tekstu. Uczestnicy poznają także style pokrewne, sposoby łączenia, jak również mogą wykazać się własną pomysłowością.

Tematem najbliższego, pierwszego od dawna spotkania będzie “Polska kursywa gotycka”. Pomysłodawcą warsztatów i prowadzącym jest specjalista w tym zakresie, doświadczony i utalentowany artysta plastyk – Rafał Cierpiał. 

Warsztaty odbędą się 9 lipca o godz. 16 i 17.30 oraz 10 lipca o godz. 12.30 i 14. Obowiązują zapisy – zgłoszenia mailowe na adres: [email protected]
Odpłatność za udział, czyli 15 zł, należy wpłacić w kasie częstochowskiej galerii, przed rozpoczęciem zajęć. Organizator zapewnia niezbędne materiały: papier, piórka, pędzelki, ołówki, atrament i tusze. Uczestnicy proszeni są o przyniesienie własnych linijek. Szczegóły: www.galeria.czest.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Dom Konopiska Jamki

Popularne

- Advertisment -Politechnika Opolska