fbpx

Kradli stare motocykle

Policjanci z Koniecpola i Olsztyna zatrzymali dwóch młodych  mężczyzn, którzy kradli stare motocykle w miejscowościach wokół Częstochowy

Zatrzymani, to mieszkańcy gmin: Janów i Żarki w wieku 24 i 22 lata. Jak ustalono, obaj ukradli w sumie co najmniej dziewięć jednośladów. Policjanci w wyniku przeprowadzonych przeszukań odzyskali siedem motocykli. Dodatkowo wyjaśniło się, że rabusie mają na swoim koncie jeszcze dwie inne kradzieże jednośladów, które nie zostały zgłoszone.

Nad sprawą seryjnych kradzieży nie najmłodszych motocykli pracowali od kilku tygodni policjanci z Koniecpola i Olsztyna.

Do kradzieży doszło na przełomie maja i czerwca. Policja wytypowała mężczyzn mogących mieć związek z tą sprawą. Kilka dni temu śledczy zatrzymali 24 i 22-latka podejrzewanych o dokonanie kradzieży.

Policjanci krok po kroku ustalali i typowali miejsca przechowywania skradzionych motocykli. Jak się okazało, część z nich miała już nowych właścicieli. Łączna wartość skradzionych pojazdów wyniosła prawie 37 tysięcy złotych. Siedem motocykli od razu odnaleziono. Potem , w trakcie śledztwa ustalono, że złodzieje ukradli jeszcze dwa motocykle, o zniknięciu których policja nie wiedziała.

Mężczyznom postawiono zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do popełnionych czynów. Grozi im teraz do 10 lat więzienia. 

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here