Polscy siatkarze pokonali Serbię i mają brąz Mistrzostw Europy!

W meczu o 3. miejsce Mistrzostw Europy i brązowe medale Polscy siatkarze pokonali 3:0 Serbię i będą na podium…

W sobotnim półfinale Polska po niezwykle zaciętym i dramatycznym meczu przegrała ze Słowenią 1:3. Mecz trwał 2 godziny i 49 minut, a 4 set grany na przewagi 37:35 aż 57 minut… Kibice obawiali się, jak biało-czerwoni zniosą mentalnie porażkę przed własną publicznością. Po sobotnim meczu siatkarze smutni wychodzili z szatni do hotelu.

W sobotę Polacy potrafili zmobilizować się na pojedynek o brązowy medal. Jak zwykle w zwycięstwie Polakom pomogli fantastyczni kibice, którzy swym dopingiem zagrzewali biało-czerwonych do walki. Biało-czerwoni po 87 minutach walki wygrali 3:0 i mogli cieszyć się z kolejnego medalu na poważnej imprezie.

Pierwszego seta Polacy wygrali do 22. W drugiej odsłonie poszło jeszcze łatwiej, bo Serbowie zdobyli tylko 16 „oczek”. Trzecia partia ponownie dostarczyła emocji, ale Polacy nie wypuścili zwycięstwa z rąk. Wygrali 25:22 i cały mecz 3:0.

Po meczu polscy siatkarze cieszyli się na boisku ze swoimi dziećmi.

Polska – Serbia 3:0 (25:22, 25:16, 25:22)

Polska: Mateusz Bieniek, Wilfredo Leon, Jakub Kochanowski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Fabian Drzyzga, Paweł Zatorski (L) oraz Damian Wojtaszek (L), Piotr Nowakowski, Łukasz Kaczmarek, Kamil Semeniuk, Grzegorz Łomacz, Tomasz Fornal

Trener: Vital Heynen

Serbia: Uros Kovacevic, Nikola Jovovic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac, Marko Ivovic, Aleksandar Atanasijevic, Neven Majstorovic (L) oraz Nikola Pekovic (L), Aleksandar Okolic, Petar Krsmanovic, Vuk Todorovic, Drazen Luburic, Nemanja Petric. Trener: Slobodan Kovac.