fbpx
Strona główna Edukacja Politechnika wydrukowała przyłbice dla nauczycieli

Politechnika wydrukowała przyłbice dla nauczycieli

Blisko sto przyłbic wydrukowanych na drukarkach 3D Politechniki Częstochowskiej trafiło do szkół i przedszkoli częstochowskich. Oświata, to kolejna po służbie zdrowia dziedzina, którą w walce z koronawirusem wspomaga częstochowska uczelnia.

Politechnika wydrukowała przyłbice dla nauczycieli 1


Politechnika Częstochowska, wzorem innych uczelni technicznych w kraju, już kilka tygodni temu przyłączyła się do produkcji osłon chroniących przed zakażeniem koronawirusem.
W kwietniu przyłbice wydrukowane na urządzeniach Politechniki trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. NMP w Częstochowie. Teraz sprzęt przekazano do placówek oświatowych, które decyzją rządu będą częściowo wznawiają swoją działalność.


Jak poinformowała uczelnia, prof. dr hab. Dorota Jelonek przekazała przyłbice do Miejskiego Przedszkola nr 36 w Częstochowie (52 sztuki), Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Częstochowie (40 sztuk), Społecznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Częstochowie (20 sztuk). Osłony na twarz otrzymała także Szkoła Podstawowa nr 32 im. J. Dudy – Gracza (36 sztuk).


Jak zapowiada uczelnia, na tym nie koniec. Ponieważ nadal mamy stan epidemiczny, Politechnika Częstochowska w dalszym ciągu produkuje przyłbice, które posłużą kolejnym osobom w ich pracy.
(Źródło: PCz, fot. PCz)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here