Gdzie się leczyć w dobie koronawirusa?

0
403

Trwająca do wielu tygodni epidemia koronawirusa spowodowała, że większość z nas, a także większość placówek służby zdrowia skupiła się na walce z COVID-19.


W momencie wybuchu pandemii część poradni, zarówno publicznych, jak i prywatnych zmieniło zasady swojego funckjonowania, a w niektórych przypadkach wręcz zawiesiło działalność.
Tymczasem mimo epidemii nie przestajemy chorować na inne choroby, potrzebujemy konsultacji i porady medycznej. Pacjenci szukają pomocy zarówno u lekarzy pierwszego kontaktu, jak u specjalistów, np. dentystów czy ginekologów. O tym, które przychodnie oraz poradnie, także te przyszpitalne, przyjmują pacjentów, można się dowiedzieć z komunikatów umieszczanych na stronie internetowej Śląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia.


Na portalu w zakładce “Aktualności dla pacjenta” znajduje się wykaz poradni z terenu całego województwa z informacją, jaki rodzaj świadczeń obecnie prowadzą. Znajdziemy tam zarówno adres przychodni, jak i zakres proponowanych przez nią usług oraz informację, czy w dalszym ciągu realizuje świadczenia jedynie w formie teleporad, czy już w pełnym zakresie, inaczej mówiąc, czy przyjmuje pacjentów.


Wszystkie te wiadomości znajdziemy na podstronie: “Gdzie się leczyć w czasie COVID-19”. Link: http://www.nfz-katowice.pl/index.php/dla-pacjenta/gdzie-sie-leczyc-w-czasie-covid-19

(Fot. pixabay)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here