Koronawirus wstrzymuje decyzje dotyczące rozpoczęcia modernizacji stadionu Rakowa

0
391

Miasto zabezpieczyło w swoim budżecie pieniądze potrzebne na modernizację stadionu Rakowa. Wprowadziło do budżetu gminy również środki, które otrzymało z Ministerstwa Sportu. Inwestycja jednak nie może ruszyć, gdyż jedna z firm występujących w przetargu na wyłonienie wykonawcy obiektu odwołała się od decyzji władz miasta do Krajowej Izby Odwoławczej, gdy jej oferta została odrzucona przez Częstochowę ze względów merytorycznych.

Stało się to już w marcu, jednak do tej pory nie ma decyzji Izby. Wszystko z powodu epidemii koronawirusa. KIO, bowiem z powodu pandemii zawiesiło orzekanie we wszystkich skierowanych do niego sprawach.


Tydzień temu samorząd częstochowski, po zabudżetowaniu środków niezbędnych do przeprowadzenia modernizacji stadionu przy ul. Limanowskiego, wysłała pismo do KIO z prośbą o jak najszybsze rozpoznanie przez Izbę sprawy stadionu w Częstochowie. Na razie nie ma wiadomości na temat ewentualnej odpowiedzi czy działań Izby.


Przypomnijmy, nasze miasto podpisało stosowną umowę dotyczącą modernizacji stadionu z resortem sporu, na mocy której gmina otrzyma na tę inwestycję 10 mln złotych. Gmina przeznaczy na ten cel ponad 7 milionów.


Środki potrzebne na modernizację obiektu przy Limanowskiego zostały zapisane w wydatkach na rok 2020 i 2021, ponieważ prace na stadionie będą prowadzone w tym i następnym roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here