fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoPolicjanci znaleźli ciała 45-letniej częstochowianki i jej 15-letniej córki

Policjanci znaleźli ciała 45-letniej częstochowianki i jej 15-letniej córki

Podczas poszukiwań w rejonie Romanowa, 21 lutego policjanci odnaleźli ciała zaginionych kobiet.

W poniedziałek, 21 lutego podczas poszukiwań zaginionych Aleksandry W. oraz jej 15-letniej córki Oliwii, policjanci uczestniczący w działaniach odnaleźli zwłoki, najpierw kobiety oraz psa, a po niespełna dwóch godzinach drugiej kobiety.

Ciała były zakopane na głębokości około metra, w odległości kilku metrów od siebie. Wszystkie czynności na miejscu odbywają się pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, a działaniami służb w terenie kieruje zastępca Komendanta Miejskiego w Częstochowie.

Tylko w poniedziałkowych poszukiwaniach brało udział ponad 120 policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, kryminalni z komendy wojewódzkiej w Katowicach, przewodnicy psów z Wrocławia, katowicki oddział prewencji, pododdział z Częstochowy oraz mundurowi z komendy głównej. Na miejscu byli również strażacy z częstochowskiej Państwowej Straży Pożarnej. Na podstawie dotychczasowych ustaleń oraz relacji świadków skoncentrowano się na poszukiwaniach w pobliżu stacji paliw zlokalizowanej na dawnej „Gierkówce”.

Prokurator nadzorował oględziny zarówno odnalezionych zwłok, jak i miejsca ich ujawnienia. W pierwszej kolejności śledczy muszą potwierdzić teraz tożsamość kobiet oraz ustalić przyczyny zgonu.

Przypomnijmy, że na podstawie zgromadzonych informacji, kryminalni zatrzymali w sprawie zaginięcia częstochowianek 52-letniego Krzysztofa R. Usłyszał on prokuratorski zarzut podwójnego zabójstwa.

-Bardzo dziękujemy za zaangażowanie mediom, społeczeństwu, grupom poszukiwawczym i wolontariuszom, którzy pomagali w poszukiwaniach. Dziękujemy również za przekazywane częstochowskim policjantom informacje. Jedna z nich okazała się bardzo przydatna i w oparciu o bardzo skrupulatne ustalenia kryminalnych z Częstochowy, pozwoliła jeszcze bardziej zawęzić obszar poszukiwań – zaznacza na swojej stronie KMP w Częstochowie.

Częstochowscy funkcjonariusze nadal proszą o przekazywanie istotnych informacji i apelują do wszystkich osób, które 10 lutego pomiędzy godz. 20 a północą widziały pojazd marki Ford Focus koloru srebrnego o numerze rejestracyjnym SC1836F lub posiadają nagrania z monitoringu stacjonarnego albo z kamerek samochodowych, które zarejestrowały wskazany samochód (pisaliśmy o tym TUTAJ). Informacje można przekazać telefonicznie pod numer 997 i 112, albo wysyłając je na adres e-mailowy: [email protected] Policja zapewnia anonimowość.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -