Policjanci z pasją… i medalami

0
468

Troje mundurowych z Komendy Miejskiej Policji w Częstochowie, w sierpniu wzięło udział w Mistrzostwach Polski w Kolarstwie. Pasja do dwóch kółek przyniosła sukces w postaci zdobytych w zawodach medali.

Zawód policjanta z automatu poza wytrzymałością psychiczną wymaga także wytrzymałości fizycznej, o którą trzeba cały czas dbać. Obowiązek ten wynika z Ustawy o Policji oraz zasad etyki zawodowej, dlatego niektórzy mundurowi po służbie oddają się pasji dwóch kółek.

Do takich osób należą właśnie trzej mundurowi służący w trzech różnych komisariatach podległych Komendzie Miejskiej Policji w Częstochowie. Są to:

  • Katarzyna Bachniak z komisariatu 1;
  • Damian Bachniak z komisariatu w Blachowni;
  • Piotr Ścigała z komisariatu w Kłomnicach,

którzy wystartowali w zawodach kolarskich, zdobywając łącznie trzy złote i jeden srebrny medal. 

Złoty medal 15 sierpnia zdobył asp. Piotr Ścigała– dyżurny z komisariatu w Kłomnicach. Został on Mistrzem Polski Policji w Kolarstwie kończąc Memoriał im. Kornela Morawieckiego. Drugi złoty medal zdobył pod koniec sierpnia w Mistrzostwach Polski w Kazimierzy Wielkiej. Wystartował tutaj w kategorii M40.

Policjanci z pasją… i medalami 1
Fot: archiwum prywatne P.Ścigała/D.Bachniak

W Kazimierzy Wielkiej w zawodach wzięło także udział policyjne małżeństwo Katarzyny i Damiana Bochniaków. Asp. Katarzyna Bachniak – dochodzeniowiec z komisariatu 1 w Częstochowie – zwyciężyła wyścig w kategorii kobiet, a jej mąż, asp. Damian Bachniak – dyżurny komisariatu w Blachowni, przyjechał na metę drugi w kategorii M30.

Policjanci z pasją… i medalami 2
Fot: archiwum prywatne P.Ścigała/D.Bachniak

Gratulujemy!

[post_gallery]

Fot: archiwum prywatne P.Ścigała/D.Bachniak

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here