fbpx
Polontex - wietrzenie magazynów 2022
.td-header-rec-wrap{ width: 100%; min-height: 130px; }
Strona głównaPolecaneSpacerując po mieście, poznaj jego historię

Spacerując po mieście, poznaj jego historię


Spacerując po mieście, poznaj jego historię.

Taka idea przyświeca sobotniemu wydarzeniu, które planowane jest w Koziegłowach. Pod hasłem „Drogą po Koziegłowach, 12 września odbędzie się niecodzienna lekcja historii. Na spacer po mieście, którym towarzyszyć będą opowieści o jego przeszłości, zaprasza Leonard Jagoda – lokalny przewodnik.
Sobotnie spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa. Jego uczestnicy zobaczą m.in. Pałac Biskupów Krakowskich, Kościół Św. Barbary oraz mieszczącą się w nim Galerię historyczną „Barbórka”, Kościół Św. Marii Magdaleny, który zdobią średniowieczne freski oraz 2 rzeźby wykonane w pracowni Wita Stwosza. Spacer po mieście zakończy wizyta w prywatnej galerii Tadeusza Puszczewicza – malarza, który na swoich płótnach utrwala lokalną historię.
Ze względu na panującą pandemię, organizatorzy proszą o zapisy pod adresem: [email protected] oraz telefonicznie: 34 314 12 19 wew. 113 w godz. od 7.30 do 15.30
Miejsce zbiórki w sobotę, 12 września: przy Pałacu Biskupów Krakowskich, ul. 3 Maja 27. Spacer odbywać się będzie od godziny 10 do 16.
(fot. UMiG Koziegłowy)

Rekrutacja Politechnika Śląska
WSPS
- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -
Rekrutacja Politechnika Śląska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here