fbpx

Myszkowscy policjanci ujęli mężczyznę poszukiwanego przez sąd

Policjanci zatrzymali 38-latka poszukiwanego przez sąd. Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania, ponieważ na pół roku miał trafić do więzienia. Ponadto okazało się, że przy sobie miał miał marihuanę i amfetaminę.

W piątek późnym wieczorem, myszkowscy policjanci z Zespołu do spraw Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji, na parkingu osiedlowym przy ul. Pułaskiego zauważyli pojazd marki Peugeot. Wewnątrz pojazdu siedziały dwie osoby.

Stróże prawa rutynowo skontrolowali samochód i przebywające w nim osoby. Sprawdzenie w policyjnych systemach od razu dało wynik, że 38-letni kierujący jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Zawierciu do ustalenia miejsca pobytu oraz w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane w przeszłości przestępstwo.

Policjanci błyskawicznie zatrzymali 38-latka. Prosto z ulicy pojechali z nim do jednostki policji, gdzie usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Po nocy w policyjnym areszcie 38-letni mieszkaniec Siewierza trafił do zakładu karnego, gdzie rozpoczął odbywanie zaległej kary więzienia. Za posiadanie narkotyków grożą mu kolejne 3 lata więzienia.

LN/KMP Myszków