fbpx

Policjanci podsumowali majowy weekend na drogach miasta i powiatu częstochowskiego

Podsumowanie majówki na drogach miasta i powiatu częstochowskiego.

Częstochowska policja podsumowała miniony, długi weekend. Zatrzymano aż 314 piratów drogowych, a jeden z nich stracił prawo jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Policjanci zbadali 1075 osób na zawartość alkoholu w organizmie, a 9 z nich prowadziło pojazd w stanie nietrzeźwym.

Od minionego piątku na drogach miasta i powiatu odnotowano 32 kolizje i dwa wypadku drogowe. Policyjne kontrole doprowadziły także do zatrzymania 90 dowodów rejestracyjnych z powodu złego stanu technicznego pojazdów. Ujawniono 743 wykroczenia popełnione w ruchu drogowym.

Strażnicy Miejscy określają tegoroczną majówkę jako spokojny czas. Przyjęto 146 telefonicznych zgłoszeń, z których najwięcej dotyczyło zakłócania spokoju i spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych (53 zdarzenia).

Pracownicy z referatu ds. monitoringu wizyjnego przeprowadzili 23 obserwacje, które wymagały interwencji służb. W 13 przypadkach interweniowała Straż Miejska, a w 10 pozostałych, pomogły inne służby.