fbpx
Strona głównaPolecane13 maja wystartuje 13. Bieg Częstochowski

13 maja wystartuje 13. Bieg Częstochowski

Już po raz 13. Stowarzyszenie Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa zaprasza na uliczny Bieg Częstochowski. Uczestnictwo w wydarzeniu, to doskonała okazja sprawdzenia swoich możliwości i skonfrontowania się z innymi biegaczami. Imprezie patronuje Prezydent Miasta Częstochowy.

W sobotnie popołudnie, 13 maja 2023 roku o godz. 16:00 wystartuje popularny Bieg Częstochowski. Blisko tysiąc biegaczy – zawodowców i amatorów z Polski i zagranicy zmierzy się na 10-kilometrowej trasie posiadającej atest PZLA. Zawodnicy rozpoczną bieg w III Alei NMP, a dalsza część rywalizacji prowadzić będzie wokół Klasztoru Jasnogórskiego. Tak zaplanowana trasa pozwali na pokonanie kilku podbiegów stanowiących dużą atrakcyjność tego wyścigu.

Bieg Częstochowski
Bieg Częstochowski

Bieg Częstochowski to masowa impreza organizowana dla biegaczy przez biegaczy, skierowana do szerokiego grona miłośników biegania – zarówno zawodników z wieloletnim doświadczeniem, jak i debiutantów. Możliwość uczestnictwa, niezależnie od poziomu sportowego sprawia, że wydarzenie cieszy się ogromną popularnością. Bieg Częstochowski to także znakomita przestrzeń dla każdego, kto chce zmierzyć się w sportowej rywalizacji lub z sobą samym. Warto dodać, że poziom organizacyjny zawodów co roku jest wysoko oceniany przez jego uczestników, czego wyrazem są liczne wyróżnienia przyznawane imprezie i przede wszystkim wysoka frekwencja.

Bieg Częstochowski
Bieg Częstochowski

Jak zapewniają przedstawiciele Stowarzyszenia Klub Ludzi Aktywnych Zabiegani Częstochowa – na mecie na każdego uczestnika czekać będzie pamiątkowy medal, a cele, które przyświecają organizacji zawodów, czyli popularyzacja biegania jako najprostszej formy czynnego wypoczynku i aktywności ruchowej, promocja miasta Częstochowy oraz integracja środowiska biegaczy i mieszkańców zostaną zrealizowane w 100 procentach.

Bieg Częstochowski

Czytaj także: Exact Systems Norwid wygrał we Wrocławiu! Będzie trzeci mecz w walce o awans!

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo
Ford Puma hybrydowy SUV

Popularne

- Advertisment -Ford Puma hybrydowy SUV