Policja wykryła plantację konopi

0
291

Częstochowscy policjanci zlikwidowali plantacje konopi indyjskich gminie Janów oraz w Olsztynie. W sprawę zamieszanych jest trzech mieszkańców powiatu częstochowskiego.
Na terenie posesji w gminie Janów za budynkami gospodarczymi śledczy zabezpieczyli 11 krzaków konopi, natomiast w domu znaleźli ponad 2800 gramów już ściętego suszu, ukrytego w plastikowych pojemnikach. Wykonane przez policjantów testy wykazały, że to marihuana. 54-latek, który znajdował się na posesji został zatrzymany.

Policja wykryła plantację konopi 1


Podobne działania policjanci z wydziału kryminalnego podjęli w podczęstochowskim Olsztynie. Tam okazało się, że w specjalnie przygotowanym namiocie odpowiednio ogrzewanym ktoś również hoduje konopie. Podczas przeszukania w garażu domu funkcjonariusze natrafili na gotowy susz marihuany – 5 gramów. Policjanci zatrzymali 17-latka i jego 44-letniego ojca, podejrzewanych o uprawę i posiadanie marihuany.
W sumie, w Janowie i Olsztynie policja zabezpieczyła 12 krzewów oraz blisko 3000 gramów już ściętego suszu. Za uprawę, posiadanie i przetwarzanie znacznych ilości narkotyków, zatrzymanym trzem mężczyznom może grozić do 8 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here