fbpx
Strona głównaBezpieczeństwoCzęstochowska policja podsumowuje sobotni Marsz Równości

Częstochowska policja podsumowuje sobotni Marsz Równości

W sobotnie popołudnie policjanci z garnizonu śląskiego wsparci mundurowymi z ościennych województw dbali o bezpieczeństwo pielgrzymów przybywających na Jasną Górę oraz uczestników organizowanego nieopodal Marszu Równości.

Jak już informowaliśmy, w sobotę w Częstochowie odbył się III Marsz Równości. W rejonie al, Sienkiewicza mundurowi z woj. śląskiego wsparci pomocą policjantów z woj. małopolskiego i świętokrzyskiego zabezpieczali wydarzenia odbywające się w Częstochowie, dbając o bezpieczeństwo pielgrzymów, którzy przybyli na Jasną Górę, uczestników zgromadzenia oraz mieszkańców miasta.

Częstochowska policja podsumowuje sobotni Marsz Równości 1
fot. KMP w Częstochowie

Marsz Równości odbył się bez poważniejszych incydentów. Sobotnie wydarzenia podsumowała częstochowska policja. Podkreśla ona, że mundurowi pilnowali, by pielgrzymi bezpiecznie dotarli do celu oraz o to, by nie doszło do zakłócenia przebiegu legalnego zgromadzenia przez osoby manifestujące odmienne poglądy. Natomiast policjanci z Zespołu Antykonfliktowego czuwali nad tym, by nie dochodziło do niepotrzebnych konfliktów czy nieporozumień.

Częstochowska policja podsumowuje sobotni Marsz Równości 2
fot. KMP w Częstochowie

Podczas zabezpieczenia marszu policjanci wylegitymowali 117 osób, z czego zdecydowana większość to były osoby antagonistycznie nastawione do manifestujących. Cztery osoby zostały ukarane mandatami karnymi za zakłócanie porządku publicznego, używanie słów nieprzyzwoitych i nieprzestrzeganie reżimu sanitarnego, 13 osób zostało pouczonych, a w stosunku do sześciu pozostałych zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Częstochowska policja zatrzymała również dwóch chuliganów, którzy rozpylili substancję przypominającą gaz łzawiący w kierunku innych osób oraz otrzymała zgłoszenie dotyczące znieważenia symboli narodowych – kryminalni będą prowadzili czynności w tej sprawie.

Częstochowska policja podsumowuje sobotni Marsz Równości 3
fot. KMP w Częstochowie

-Odnosząc się do chaosu informacyjnego, jaki ukazał się w mediach odnoście legalności zgromadzenia informujemy, że Marsz Równości odbył się legalnie w oparciu o przepisy ustawy Prawo o zgromadzeniach. Natomiast negatywna opinia wydana przez Policję w kwestii wykorzystania dróg w sposób szczególny dotyczyła odrębnego postępowania, które opiera się na przepisach ustawy Prawo o ruchu drogowym – dlatego w tej konkretnej sytuacji samochód, który miał jechać z pochodem, musiał jechać zgodnie z przepisami ruchu drogowego i stosować się do poleceń wydawanych przez policjanta – informuje na swojej stronie internetowej Komenda Miejskiej Policji w Częstochowie.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here