fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKomedia "Hermenegilda K." już 27 sierpnia w Częstochowie!

Komedia “Hermenegilda K.” już 27 sierpnia w Częstochowie!

Zabrzmią piosenki z repertuaru m.in, Maryli Rodowicz czy Violetty Villas. Teatralono-muzyczny monodram “Hermenegilda K.” już 27 sierpnia w Częstochowie.

Według zapowiedzi organizatorów spektakl “Hermenegilda K.” po raz pierwszy zaprezentowany będzie poza Krakowem. Zobaczymy go zaś na Scenie Muzyczni-Teatralnej “Zygmunt” przy ul. Krakowskiej 1 w Częstochowie!

Będzie to “One woman show”. Teatralno-muzyczny monodram w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci z Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego.

-Hermenegilda to uosobienie artystki, która lata świetności ma za sobą.
Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji.Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na Bal do szanowanego w środowisku artystycznym profesora Bączyńskiego.Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivre’u.Pojawią się więc takie postaci jak Pies Fafik, Zielona Gęś czy Zamarzający Chłopczyk – czytamy w zapowiedzi spektaklu.

Publiczność usłyszy wiele piosenek z repertuaru m.in. Ireny Santor, Maryli Rodowicz, Violetty Villas, Ireny Kwiatkowskiej czy Hanki Ordonówny. Za reżyserię i wykonanie “Hermenegildy K.” odpowiada Dorota Kaczor.
Spektakl grany będzie o godz. 19. Bilety kosztują 30 zł i można je kupić on-line
oraz na godzinę przed spektaklem w miejscu wydarzenia. Szczegóły TUTAJ.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here