fbpx
Strona głównaKultura i rozrywkaKoncert "Instrument zamiast broni" w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

Koncert “Instrument zamiast broni” w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II

W niedzielę, 22 sierpnia Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II zaprasza na koncert “African Music School. Instrument zamiast broni”.

Celem projektu African Music School jest budowa pierwszej Szkoły Muzycznej w RCA w miejscowości Bouar, gdzie stacjonuje polski misjonarz, muzyk i autor projektu, br. Benedykt Pączka. Aby wybudować szkołę w miejsce prowadzonej obecnie prowizorycznie placówki, potrzeba blisko 534 tys. złoty. Główną ideą budowy szkoły jest stworzenie miejsca, w którym utalentowane dzieci z ubogich rodzin otrzymają profesjonalną edukację muzyczną, choć dla większości z nich będzie to zapewne też jedyna szansa na jakąkolwiek naukę, a w przyszłości na pracę i utrzymanie rodziny. Co więcej, pełne radości zajęcia muzyczne pozwolą najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o trudnych realiach codzienności i powojennej traumie, dając im nadzieję na normalne życie (więcej o idei można przeczytać na www.facebook.com/AfricanMusicSchool).

Koncert "Instrument zamiast broni" w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II 1
mat. prasowe

Koncert promujący ten cel pod hasłem “Instrument zamiast broni” odbędzie się w niedzielę, 22 sierpnia. Miejscem wydarzenia będzie Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II przy ul. Jagiellońskiej 67/71.

Na scenie – obok African Music School – wystąpi Amelia Cierpiał. Podczas koncertu wyświetlony zostanie film o działalności misjonarzy w RCA. W programie wydarzenia znajdą się standardy jazzowe, utwory muzyki fusion i pop oraz kompozycje afrykańskie w języku sango.

Początek o godz. 19. Wstęp jest wolny.

ZS

- Advertisment -

Popularne

- Advertisment -

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here