fbpx
Strona główna Polecane Policja i wojsko sprawdzają, czy ludzie stosują się do nakazów

Policja i wojsko sprawdzają, czy ludzie stosują się do nakazów

W Lublińcu i powiecie lublinieckim policjanci razem z żołnierzami sprawdzają, czy mieszkańcy stosują się do nakazów związanych z epidemią.

Policja i wojsko sprawdzają, czy ludzie stosują się do nakazów 1


Odwiedzają miejsca, w których mogą się nielegalnie gromadzić ludzie: parki, skwery, place zabaw, a także ogródki działkowe.
W działaniach lublinieckich policjantów wspomagają żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Wspólne patrole mają na celu kontrolę respektowania nowych przepisów. Patrolujący miasto mundurowi reagują, gdy ulicą idą razem więcej niż dwie osoby lub gdy odległości między ludźmi, na przykład czekającymi na wejście do sklepu jest mniejsza od wymaganych dwóch metrów.

Policja i wojsko sprawdzają, czy ludzie stosują się do nakazów 2


W miniony weekend policjanci sprawdzali również tereny lublinieckich ogródków działkowych. Przebywanie na działce nie jest zabronione, ale kategorycznie także tam trzeba przestrzegać ograniczeń, a więc nie wolno organizować żadnych towarzyskich spotkań.
Lubliniecka policja przypomina, że na osoby, które nie respektują obowiązujących zakazów i nakazów mogą mandatami, a nawet grzywną do 30 tys. złotych.

Policja i wojsko sprawdzają, czy ludzie stosują się do nakazów 3

(Fot. KPP Lubliniec)

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here