fbpx
Strona główna Polecane Częstochowianie wspierają lokalną gastronomię. Chcą jej pomóc przetrwać czas pandemii

Częstochowianie wspierają lokalną gastronomię. Chcą jej pomóc przetrwać czas pandemii

Mieszkańcy Częstochowy jednoczą się, aby ratować przed upadkiem miejskie restauracje. Chcą korzystać z usług lokalnej gastronomii, aby nie pokonał jej koronawirus.


Oferty lokali gastronomicznych, które oferują dowód jedzenia do domów lub jego sprzedaż na wynos zamieszczane są na nowo utworzonej na Facebooku grupie o nazwie:” Wspieramy częstochowską gastronomię”. Strona ta ma pomóc częstochowskim restauratorom przetrwać trudny czas epidemii i uratować ich lokale przed zamknięciem.

Częstochowianie wspierają lokalną gastronomię. Chcą jej pomóc przetrwać czas pandemii 1


Jak informuje pomysłodawca i założyciel grupy Jan Sętowski, platforma ta ma na celu wsparcia w tych trudnych dniach częstochowskiej gastronomii.
“Tylko razem jesteśmy w stanie sprawić, że z mapy naszego miasta nie znikną wspaniałe, budowane latami lokale — napisał na stronie jej założyciel i administrator. – Wydając regularnie niedużą sumę pieniędzy, ocalimy czyjeś marzenia i miejsca pracy wielu osób. Wierzę w to, że wspólnie nam się to uda”.
Pomysł funkcjonowania strony jest prosty — dwa-trzy razy każdego dnia publikowane tam są posty lokalnych kawiarni, barów i restauracji. Z ofert zamieszczanych na portalu korzystać mogą członkowie grupy i wszyscy ci, którzy chcą dobrze zjeść i jednocześnie pomóc swoim ulubionym lokalom w Częstochowie.


Restauracje, które chciałyby zaistnieć na stronie, muszą wysłać do jej administratora swoją ofertę. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: [email protected] W wiadomości muszą się znaleźć podstawowe wiadomości dotyczące lokalu i jego propozycji dla internatów: rodzaj lokalu (bar, restauracja, kawiarnia); oferta oraz czas jej trwania; sposób odbioru oraz koszt dostawy; numer kontaktowy dla klientów oraz materiały promocyjne (logo, zdjęcia).


Jak przypomina administrator grupy, strona powstała po to, aby pomagać, a nie wymieniać się uwagami na tematy polityczne, religijne, światopoglądowe czy hejtować ludzi. To ma być miejsce przyjazne, bez chamstwa i złych emocji.

- Advertisment -

Popularne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here