Częstochowianie wspierają lokalną gastronomię. Chcą jej pomóc przetrwać czas pandemii

0
272

Mieszkańcy Częstochowy jednoczą się, aby ratować przed upadkiem miejskie restauracje. Chcą korzystać z usług lokalnej gastronomii, aby nie pokonał jej koronawirus.


Oferty lokali gastronomicznych, które oferują dowód jedzenia do domów lub jego sprzedaż na wynos zamieszczane są na nowo utworzonej na Facebooku grupie o nazwie:” Wspieramy częstochowską gastronomię”. Strona ta ma pomóc częstochowskim restauratorom przetrwać trudny czas epidemii i uratować ich lokale przed zamknięciem.

Częstochowianie wspierają lokalną gastronomię. Chcą jej pomóc przetrwać czas pandemii 1


Jak informuje pomysłodawca i założyciel grupy Jan Sętowski, platforma ta ma na celu wsparcia w tych trudnych dniach częstochowskiej gastronomii.
“Tylko razem jesteśmy w stanie sprawić, że z mapy naszego miasta nie znikną wspaniałe, budowane latami lokale — napisał na stronie jej założyciel i administrator. – Wydając regularnie niedużą sumę pieniędzy, ocalimy czyjeś marzenia i miejsca pracy wielu osób. Wierzę w to, że wspólnie nam się to uda”.
Pomysł funkcjonowania strony jest prosty — dwa-trzy razy każdego dnia publikowane tam są posty lokalnych kawiarni, barów i restauracji. Z ofert zamieszczanych na portalu korzystać mogą członkowie grupy i wszyscy ci, którzy chcą dobrze zjeść i jednocześnie pomóc swoim ulubionym lokalom w Częstochowie.


Restauracje, które chciałyby zaistnieć na stronie, muszą wysłać do jej administratora swoją ofertę. Zgłoszenie należy przesłać na adres mailowy: [email protected] W wiadomości muszą się znaleźć podstawowe wiadomości dotyczące lokalu i jego propozycji dla internatów: rodzaj lokalu (bar, restauracja, kawiarnia); oferta oraz czas jej trwania; sposób odbioru oraz koszt dostawy; numer kontaktowy dla klientów oraz materiały promocyjne (logo, zdjęcia).


Jak przypomina administrator grupy, strona powstała po to, aby pomagać, a nie wymieniać się uwagami na tematy polityczne, religijne, światopoglądowe czy hejtować ludzi. To ma być miejsce przyjazne, bez chamstwa i złych emocji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here