We Wręczycy Wielkiej stanął pojemnik na plastikowe nakrętki

0
2462
DSC_1051

W powiecie kłobuckim pojawił się kolejny pojemnik na plastikowe nakrętki. Tym razem został on zamontowany przed  Urzędem Gminy Wręczyca Wielka.

DSC_1159
Fot. UG we Wręczycy Wielkiej

Specjalny pojemnik, w kształcie czerwonego serca, ma wymiary 1,5 metra wysokości i 1,6 metra szerokości. Inicjatorem jego zamontowania był Wójt Tomasz Osiński, który podkreśla, że wrzucając nakrętki do serca, nie tylko ofiarowana jest pomoc osobie potrzebującej, ale także w pewnym stopniu wspomaga się ekologię, recykling oraz świadomą segregację odpadów.

„Ta akcja ma na celu przede wszystkim pomóc osobom potrzebującym. Zebrane nakrętki zostaną przekazane wszystkim zainteresowanym z Gminy Wręczyca Wielka, którzy przekażą je profesjonalnej formie zajmującej się ich skupem” – mówi Wójt Osiński.

Do kosza w kształcie czerwonego serca można wrzucać wszelkie plastikowe nakrętki obojętnie jakiego koloru czy rozmiaru. Mogą to być nakrętki m.in. z napojów, soków, ze słoiczka po kawie, mleku czy jogurcie. Można również zostawić nakrętki z produktów chemicznych tj. po płynach do zmywania, do płukania prania czy po szamponach.

Jako pierwsi zgromadzone nakrętki do pojemnika wsypali:

  • Wójt Gminy Tomasz Osiński;
  • Zastępca Wójta Bogusław Głąb;
  • Sekretarz Magdalena Kasprzak;
  • Kierownik Referatu Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa Elżbieta Brodacka.

„W zależności od ilości zgłoszeń będziemy wspierali co kilka miesięcy innego mieszkańca, dlatego zachęcamy wszystkie osoby, które są zainteresowane odbiorem nakrętek z serca o kontakt z urzędem na adres mailowy: ug(at)wreczyca-wielka.pl. W treści prosimy o podanie kontaktowego numeru telefonu oraz informację, na jaki cel będą przenoszone środki uzyskane ze sprzedaży nakrętek” – dodaje Wójt.

Dzięki zainicjowanej akcji „NAKRĘĆ SIĘ NA POMOC!” od teraz wszyscy mieszkańcy gminy będą mogli wrzucać nakrętki do specjalnego „serca” przy Urzędzie Gminy.

Wójt Gminy Tomasz Osiński serdecznie dziękuje przedsiębiorcom z
terenu Gminy Wręczyca Wielka, którzy uczestniczą w tej akcji.