fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecaneRząd ogłosił kolejne łagodzenie obostrzeń. Zmiany wchodzą w życie 6 czerwca

Rząd ogłosił kolejne łagodzenie obostrzeń. Zmiany wchodzą w życie 6 czerwca

Rząd ogłosił kolejne łagodzenie obostrzeń. Zwiększa między innymi limit uczestników w spotkaniach i wydarzeniach publicznych, a także w transporcie. Będzie można także organizować targi i konferencje

Rząd ogłosił kolejne łagodzenie obostrzeń. Zmiany wchodzą w życie 6 czerwca 1

– Chciałem poinformował, że zdecydowaliśmy się wprowadzić niewielkie zmiany, a potem być może większe, dotyczące okresu wakacyjnego. Dziś przedstawiamy informacje dotyczące od 6 do 25 czerwca – poinformował na zakończonej właśnie konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski.

Od 6 czerwca zwiększony zostanie limit na weselach, innych przyjęciach i zgromadzeniach z 50 do 150 osób. Zmiany dotyczą również transportu zbiorowego. Także od 6 czerwca będzie obowiązywać maksymalnie 75-procentowe obłożenia w autobusach i tramwajach.

Rząd otwiera również sale zabaw dla najmłodszych. Będą mogły działać z limitem 1 osoba na 15 metrów kwadratowych.

Adam Niedzielski poinformował, że do 150 osób zwiększy się limit uczestników, którzy mogą wziąć udział w weselach i wydarzeniach publicznych. Do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione.

– Do tych limitów nie są wliczane osoby zaszczepione. Jeśli ktoś jest zaszczepiony nie będzie liczony we wszystkich limitach, z którymi mamy do czynienia – zaznacza Niedzielski.

Jak potwierdził minister, ma to być zachęta do szczepień tych, którzy jeszcze nie przyjęli szczepionki. Obowiązek sprawdzenie, czy uczestnik danego wydarzenia rzeczywiście został już zaszczepiony będzie spoczywać na organizatorach.

Na konferencji minister Niedzielski zapowiedział, że w poniedziałek zostaną przedstawione informacje dotyczące dłuższego planu, który będzie obejmował wakacje.

Dalsze luzowanie obostrzeń nastąpi kolejno w dwóch etapach od 6 do 25 czerwca i od 26 czerwca do 31 sierpnia – przekazał minister Niedzielski.

(fot. i grafika Twitter MZ)

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -