fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePogrzeb Mariana Zembali. Urodzonego w Krzepicach kardiochirurga żegnały setki osób

Pogrzeb Mariana Zembali. Urodzonego w Krzepicach kardiochirurga żegnały setki osób

26 marca w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach odbył się pogrzeb Mariana Zembali.

O śmierci Mariana Zembali informowaliśmy 19 marca. Ciało pochodzącego z Krzepic byłego ministra zdrowia znaleziono w basenie przy domu w Zbrosławicach. Wybitny kardiochirurg miał 72 lata.

Jego pogrzeb odbył się 26 marca w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Uroczystości przewodniczył metropolita katowicki abp Wiktor Skworc.

W archikatedrze stawili się m.in. marszałek Senatu Tomasz Grodzki, minister zdrowia Adam Niedzielski oraz byli szefowie tego resortu – Ewa Kopacz i Łukasz Szumowski, a także były premier Jerzy Buzek. Kancelarię Prezydenta reprezentowała jej szefowa Grażyna Ignaczak-Bandych.

– Jeszcze przed uroczystością w Katowicach zmarłego pożegnał w Zabrzu personel Śląskiego Centrum Chorób Serca oraz setki mieszkańców, którzy zgromadzili się przed wejściem do szpitala, którym prof. Zembala kierował przez wiele lat. Ok. 8.30 karawan pogrzebowy wiozący urnę z prochami zmarłego przejechał obok głównego wejścia do placówki. Od kilku dni wisi tam baner z wizerunkiem prof. Zembali, zawieszony przez społeczność szpitala. Napisano na nim, że prof. Zembala był człowiekiem o wielkim sercu. „Żegnaj drogi Profesorze” – napisali współpracownicy – informował portal interia.pl.

Zdjęcia z uroczystości na swojej stronie na Facebooku zamieścił m.in. wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek. Poinformował on, że „postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, śp. prof. Marian Zembala został pośmiertnie uhonorowany Orderem Orła Białego”.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -