fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaPolecanePogrzeb Ireneusza Kozery odbędzie się 23 września na Cmentarzu Kule w Częstochowie

Pogrzeb Ireneusza Kozery odbędzie się 23 września na Cmentarzu Kule w Częstochowie

18 września śmiercią nieoczekiwaną zmarł Ireneusz Kozera, były dyrektor Filharmonii Częstochowskiej i zasłużony animator środowiska kulturalnego. Jego pogrzeb odbędzie się 23 września na Cmentarzu Kule.

Jak już z przykrością informowaliśmy, w wieku 68 lat zmarł Ireneusz Kozera, ceniony promotor kultury i inicjator wielu działań artystycznych w naszym mieście.

Kozera był Naczelnikiem Wydziału Kultury i Sztuki Urzędu Miasta Częstochowy, a po reorganizacji Urzędu pełnił obowiązki, kolejno, Naczelnika Wydziału Kultury i Promocji oraz Naczelnika Wydziału Kultury, Promocji i Sportu (2011). Potem, do roku 2020 sprawował funkcję dyrektora Filharmonii, a we wrześniu 2020 r. powierzono mu stanowisko zastępcy dyrektora. Jego działalność doceniono różnymi wyróżenieniami i odznaczeniami był laureatem m.in. nagrody Marszałka Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony dóbr kultury, honorowej odznaki “Zasłużony dla Kultury Polskiej”, Złotej Honorowej Odznaki za zasługi dla Województwa Śląskiego oraz wyróżnienia “Promotor Częstochowy”.

Jego nagła i niespodziewana śmierć 18 września poruszyła całe częstochowskie środowisko kulturalne. Pogrzeb Ireneusza Kozery odbędzie się w czwartek, 23 września na Cmentarzu Kule. Msza św. żałobna rozpocznie się o godz. 14 w tamtejszym kościele. Po niej urna zostanie złożona do grobu.

Koncert pamięci Ireneusza Kozery

Pogrzeb Ireneusza Kozery odbędzie się 23 września na Cmentarzu Kule w Częstochowie 1
„Koncert pamięci dyrektora Ireneusza Kozery” (mat. Filharmonii Częstochowskiej)

„Ciągle nie dowierzając w Jego odejście” Filharmonia Częstochowska organizuje koncert pamięci dyrektora Ireneusza Kozery. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 24 września o godz. 19 w sali koncertowej im. Wojciecha Kilara. Koncermistrzami będą Adam Klocek oraz Emanuel Salvador. Program koncertu utworzą Quartettsatz c moll w opr. na orkiestrę smyczkową oraz Kwintet smyczkowy C dur op. 163 w opr. na orkiestrę smyczkową Franciszka Schuberta. Bilety normalne kosztują 45 zł, ulgowe – 38 zł. Można je zakupić w kasie przy ul. Wilsona 16 oraz on-line. Szczegóły: www.filharmonia.com.pl.

Zuzanna Suliga

- Advertisment -spot_img

Popularne