fbpx

Podatki lokalne. Urząd Miasta ostrzega częstochowian: uwaga na oszustów!

Urząd Miasta Częstochowy apeluje: nie dajmy się oszukać. I przypomina, że decyzje dotyczące podatków i opłat lokalnych nie są wysyłane smsem ani zwykłym mailem, tylko przychodzą pocztą, ewentualnie są dostępne elektronicznie poprzez profil zaufany.

Odnosząc się do pojawiających się w mediach informacji o podejmowanych przez oszustów próbach wyłudzenia danych a w konsekwencji kradzieży pieniędzy, Wydział Podatków i Opłat Urzędu Miasta Częstochowy przypomina, iż nie wysyła do podatników wiadomości smsowych ani mailowych wzywających do zapłaty podatku (w przypadku Urzędu Miasta chodzi o podatki i lokalne).

Podstawą do zapłaty podatku jest decyzja w postaci papierowej, doręczana za pośrednictwem operatora pocztowego na adres podatnika ewentualnie przesłana w wersji elektronicznej za pomocą platformy EPUAP na indywidualny adres podatnika związany z profilem zaufanym.

W przypadku zaistnienia wątpliwości co do autentyczności korespondencji należy skontaktować telefonicznie z Wydziałem Podatków i Opłat, tel. 34 3707434.

mat. UM Częstochowy