fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaKultura i rozrywkaCzęstochowskie "Kino Seniora" w styczniu. Na ekranie m.in. "Spencer"

Częstochowskie „Kino Seniora” w styczniu. Na ekranie m.in. „Spencer”

Nowy rok to nowe propozycje, które OKF – Kino Studyjne „Iluzja” wyświetli w ramach cyklu „Kino Seniora”. Pierwszy pokaz już 4 stycznia. Na ekranie „Spencer”.

Na pierwszy miesiąc 2022 r. OKF – Kino Studyjne „Iluzja” zaplanowało dwa spotkanie w ramach cyklu „Kino Seniora”. Pierwsze z nich zaplanowano na wtorek, 4 stycznia na godz. 12. Widzowie obejrzą wówczas „Spencer”, czyli głośny film, za reżyserię którego odpowiada Pablo Larraín. Obraz zdobył wielkie uznanie na ostatnim MFF w Wenecji, a znakomity występ Kristen Stewart (saga „Zmierzch”, „Sils Maria”) w roli księżnej Diany zachwycił krytyków po obu stronach Atlantyku i wyniósł ją na sam szczyt Oscarowego rankingu.

Jaką historię opowiada Larraín? W małżeństwo księżnej Diany i księcia Karola już dawno wkradł się chłód. Krążą pogłoski o ich romansach i możliwym rozwodzie. Jednak święta Bożego Narodzenia w królewskiej posiadłości Sandringham mają przynieść spokój i rozładowanie napięć. Obfitość jedzenia i picia, strzelanie i polowania – oto wypróbowane sposoby wyciszania sporów. Diana dobrze zna tę grę. W tym roku sprawy przybiorą jednak inny obrót…

Stewart na ekranie towarzyszą m.in. Jack Farthing, Sally Hawkins i Timothy Spall.

28 stycznia – „Powrót do tamtych dni”

Z kolei 28 stycznia, także w samo południe, dojrzali kinomani zobaczą „Powrót do tamtych dni” w reżyserii Konrada Aksinowicza. Akcja filmu rozgrywa się na początku lat 90. XX w. Czternastoletni Tomek mieszka wraz z matką na jednym z wrocławskich osiedli. Chłopiec, podobnie jak wielu rówieśników, wychowuje się bez ojca, który wyemigrował do USA.

Niespodziewanie mężczyzna pojawia się w domu z naręczem prezentów, ale nie wyjaśnia powodu swojego powrotu. Wraz z ojcem, w życiu Tomka pojawiają się: kolorowy telewizor, klocki Lego, buty Nike i wymarzony magnetowid. Wszyscy wydają się szczęśliwi, jednak coś niepokojącego wisi w powietrzu. W miarę upływu czasu daje się zauważyć, że Alek walczy z silnym uzależnieniem od alkoholu, co stopniowo niszczy rodzinę Tomka oraz jego dzieciństwo. Chłopiec musi bardzo szybko dorosnąć i zmierzyć się z rzeczywistością niepisaną żadnemu dziecku.

Na ekranie m.in. Weronika Książkiewicz, Maciej Stuhr, Teodor Koziar, Katarzyna Warnke, Anna Majcher i Sebastian Stankiewicz.

Bilety za okazaniem stosownej legitymacji kosztują 10 zł. Szczegóły: www.okf.czest.pl.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -