fbpx
WYSTAWA NIERUCHOMOŚCI W M1
Strona głównaWiadomościJakie imiona najczęściej nadawano w Częstochowie w 2021 roku?

Jakie imiona najczęściej nadawano w Częstochowie w 2021 roku?

Jeśli chodzi o nadawanie imion każdy rok ma swoich faworytów. Nie inaczej było w 2021. W Częstochowie prym wiedli Alicja, Aleksander i Jan.

Ponad 1300 małych częstochowianek i częstochowian przyszło na świat w ubiegłym roku. Imieniem najchętniej wybieranym dla dziewczynek była Alicja – dostało je aż 30 dziewczynek. Zaraz za Alą uplasowała się Hania i Julia. Wśród chłopców królowali z kolei Aleksander i Jan. Trzeci na liście popularności był Franciszek.

Warto dodać, że miniony rok przyniósł wzrost liczby ślubów. Wzięto ich łącznie aż 891 – to o około 20 proc. więcej niż w 2020 r. Część młodych par rezygnowała ze ślubu wyznaniowego na rzecz ślubu cywilnego w małym gronie. Najpopularniejszym terminem zawarcia małżeństwa były miesiące od czerwca do października. Co ciekawe, sporym zainteresowaniem cieszyły się śluby poza urzędem stanu cywilnego. Te odbywały się głównie w hotelach i restauracjach. Takich uroczystości zorganizowano w naszym mieście 16. To prawie dwukrotnie więcej niż w poprzednich latach.

ZS

WSPS - studia magisterskie - ratownictwo medyczne, pielęgniarstwo

Popularne

- Advertisment -