„Planowa” porażka koszykarzy AZS Politechniki w Bytomiu z wiceliderem

Koszykarze AZS Politechniki przegrali w sobotę w Bytomiu z Polonią 58:101. Porażka nie jest zaskoczeniem, ale jej rozmiar powinien być mniejszy…

Częstochowianie jadąc do Bytomia wiedzieli, że może być bardzo trudno. Polonia w 19 meczach wywalczyła aż 18 zwycięstw i była wiceliderem tabeli.

I początek meczu potwierdził, że to gospodarze będą dominować pod koszami. Pierwszą kwartę wygrała Polonia 29:12. W kolejnych dwóch kwartach na boisku toczyła się wyrównana walka.

O czwartej kwarcie częstochowska drużyna będzie chciała chyba jak najszybciej zapomnieć… Koszykarze AZS Politechniki przez ostatnie 10 minut gry rzucili tylko… 4 punkty. Ostatecznie przegrali różnicą 43 punktów 58:101.

Tym razem najskuteczniejszym koszykarzem AZS-u był Jakub Czyż, który rzucił 18 punktów.

BS Polonia Bytom – AZS Politechnika Częstochowa 101:58 (29:12, 19:17, 27:25, 26:4)

AZS Politechnika: J. Czyż 18, A. Płaczek 15, N. Kowalski 10, B. Młynarczyk 4, P. Droś 4, K. Pyrzyna 4, M. Cieślak 3, K. Szymański 0, S. Spychała 0, D. Raszewski 0, K. Banaszczak 0.