Wygrana siatkarzy AZS Częstochowa w Radlinie z 3. w tabeli Górnikiem. Na pozycję wicelidera awansował Hemarpol Norwid Częstochowa

Zwycięstwem 3:1 zakończył się sobotni mecz siatkarzy AZS-u Częstochowa. Częstochowianie wygrali w meczu „na szczycie” w Radlinie i zdobyli kolejne ważne 3 punkty.

Mecz w Radlinie był hitem kolejki w 1 lidze śląskiej. 3. w tabeli Górnik podejmował lidera AZS Częstochowa. Goście jak na lidera przystało wywieźli z Radlina komplet punktów.

Podopieczni trenera Roberta Szczerbaniuka z łatwością wygrali pierwszego seta do 19. W drugim secie gospodarze grali odważniej i lepiej. W efekcie zwyciężyli 25:21 i doprowadzili do remisu w meczu 1:1. Siatkarze AZS-u Częstochowa nie pozwolili jednak zawodnikom Górnika na więcej. Częstochowianie wygrali do 20 trzecie set i do 21 czwartą partię oraz cały mecz 3:1 wywożąc z Radlina 3 ważne punkty.

Siatkarze AZS wygrali 14 mecz w sezonie. W 16 rozegranych spotkaniach wywalczyli 43 punkty i zajmują 1. miejsce w tabeli 1 ligi śląskiej.

Swoje mecze w 1 lidze śląskiej wygrali też siatkarze Hemarpol Norwida Częstochowa oraz Eco-Team AZS Stoelzle II Częstochowa. Hemarpol Norwid pokonał 3:1 (25:21, 25:21, 17:25, 25:19) Rafako Racibórz. Podopieczni trenera Radosława Panasa odnieśli 12 zwycięstwo w sezonie i awansowali na pozycję wicelidera 1 ligi śląskiej. Hemarpol Norwid do prowadzącego AZS-u Częstochowa traci 8 punktów.

Z 3 zdobytych punktów cieszyli się też siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle. Gracze trenowani przez Pawła Tomaszewskiego wygrali z Płomieniem Przystajń 3:1 (25:15, 26:28, 25:17, 25:13). W 17 rozegranych meczach zdobyli 28 punktów (10 zwycięstw) i plasują się na 5. pozycji w tabeli 1 ligi śląskiej.