fbpx

Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa!

Działacze Exact Systems Norwida wzmacniają drużynę do walki o awans do Plus Ligi. W poniedziałek na konferencji prasowej został przedstawiony nowy trener, którym jest Piotr Gruszka.

Gruszka to absolwent liceum Norwida, a także były siatkarz AZS-u Częstochowa. Ma za sobą 450 występów w reprezentacji Polski. Swoich sił jako trener próbował w BBTS-ei Bielsko-Biała, GKS-ie Katowice oraz Resovii Rzeszów.

W poniedziałek w hali Norwida odbyła się konferencja prasowa, podczas której działacze Exact Systems Norwida przedstawili nowego szkoleniowca. Piotr Gruszka zastąpił Piotra Lebiodę, który teraz będzie koordynatorem grup młodzieżowych.

W konferencji udział wzięli: prezes klubu Krzysztof Wachowiak, wiceprezes Lesław Walaszczyk, dyrektor sportowy Radosław Panas oraz nowy trener Piotr Gruszka.

– Życie zatoczyło koło – mówi prezes Exact Systems Norwida i dyrektor IX LO im. C.K. Norwida Krzysztof Wachowiak. – Piotr ćwierć wieku temu kończył naszą szkołę i pisał maturę. Było to przed Igrzyskami Olimpijskimi w Atlancie. Życzyłem mu wielu sukcesów sportowych. I te osiągnął jako zawodnik. Teraz Piotr wraca do nas w innej roli. Mamy przed sobą projekt, który ma na celu przywrócenie Częstochowie siatkówki na najwyższym poziomie. W naszym klubie od 8 lat swoje doświadczenie wykorzystuje Radosław Panas, który był trenerem, a teraz jest dyrektorem sportowym i prowadzi też młodzież. Mam nadzieję, że to wspólne doświadczenie zaowocuje Plus Ligą.

Z podpisania umowy z Piotrem Gruszką jest też członek zarządu Exact Systems Norwida oraz główny sponsor Lesław Walaszczyk. – Ciesze się, że ten nasz projekt tak wygląda – mówi Lesław Walaszczyk. – Rozwijamy nasz sztab szkoleniowy. Budujemy nasz klub i wzmacniamy najlepszymi. Stawiamy na najlepszą jakość. Chcemy się rozwijać. Dlatego zaprosiliśmy Piotra Gruszkę do współpracy.

Piotr Gruszka długo nie zastanawiał się nad propozycją. Jest absolwentem Norwida, a jednym z powodów podpisania umowy w Częstochowie był fakt, że będzie pracować „w domu” i tym samym będzie miał więcej czasu dla rodziny.

– Dziękuję za miłe przywitanie – mówił Piotr Gruszka podczas briefingu prasowego. – Mam nadzieję, że pomogę w klubie i klub będzie się nadal rozwijał. Z dużym sentymentem wracam do Norwida. Kiedy pojawiła się propozycja? Stosunkowo niedawno. Aby była jasność. Na pewno nie przed zakończeniem sezonu. Wszyscy widzieli, jak zespół dobrze grał pod opieką trenera Lebiody. Dostałem propozycje po zakończeniu sezonu 1-ligowego. Później zaczęły się rozmowy i szybko udało się je sfinalizować.

Jakie najbliższe plany ma nowy trener Exact Systems Norwida Piotr Gruszka? – Chce się jak najszybciej spotkać z zawodnikami – mówi popularny „Grucha”. – To jest na dziś najważniejsze. Muszę wiedzieć kim są, a oni muszą wiedzieć, kim ja jestem i jaki mam plan na ten sezon.

Więcej zdjęć z konferencji prasowej na stronie fb Gazety Regionalnej

Foto: Gazeta Regionalna/AK

Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 2
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 3
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 4
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 5
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 6
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 7
Piotr Gruszka został nowy trenerem 1-ligowego Exact Systems Norwid Częstochowa! 8