Juniorzy Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa na czwartym miejscu w Polsce

Siatkarze Eco-Team AZS Stoelzle Częstochowa zajęli czwarte miejsce podczas turnieju finałowego mistrzostw Polski juniorów w siatkówce.

Częstochowscy juniorzy dobrze radzili sobie w rozgrywkach grupowych i do półfinałów wyszli z 2. miejsce. W spotkaniu o awans do finału Eco-Team AZS Stoelzle prowadził już 2:0 w setach z Chemikiem Bydgoszcz, ale przegrał 2:3.

Porażka w praktycznie… wygranym spotkaniu sprawiła, że w poniedziałkowym pojedynku o brązowy medal mistrzostw Polski juniorzy z Częstochowy przegrali z Treflem Gdańsk 0:3 i ostatecznie zakończyli mistrzostwa na najbardziej nielubionym 4. miejscu tuż za podium.

W finale Chemik Bydgoszcz pokonał Akademię Talentów Jastrzębski Węgiel i został mistrzem Polski juniorów.

Częstochowianie otrzymali też nagrody indywidualne. Igor Gniecki został najlepszym rozgrywającym, a Mateusz Borkowski najlepszym atakującym.