Piłkarze Skry odebrali punkty liderowi Fortuna 1 Ligi Miedzi Legnica!

To spora niespodzianka, ale Skra chyba się rozkręca w Fortuna 1 Lidze! Częstochowscy piłkarze zremisowali we wtorek w Legnicy z Miedzią, która po 3 kolejkach miała na koncie 9 punktów i była liderem Fortuna 1 Ligi.

Piłkarze Skry Częstochowa są beniaminkiem w Fortuna 1 Lidze. W dwóch pierwszych kolejkach zapłacili przysłowiowe frycowe i przegrali w Kielcach z Koroną 0:2 oraz w Łodzi z ŁKS-em 2:3. W trzeciej kolejce Skra odniosła pierwsze zwycięstwo i wygrała w Rzeszowie z Resovią prowadzoną w przez trenera Radosława Mroczkowskiego.

We wtorek częstochowianie walczyli w Legnicy z Miedzią, która po 3 kolejkach miała na koncie 3 zwycięstwa i komplet 9 punktów. Rywale Skry byli zdecydowanym faworytem spotkania, ale częstochowscy piłkarze pokazali charakter. Mimo iż od 45. minuty przegrywali 0:1 to w drugiej połowie walczyli o jak najlepszy wynik i zdołali zremisować oraz wyjechać z Legnicy z cennym punktem… Gola na wagę 1 punktu zdobył dla Skry Maciej Stromecki.

Skra po 4 kolejkach ma już na koncie 4 punkty. W kolejnym spotkaniu częstochowianie zagrają 23 sierpnia w Bielsku-Białej z Podbeskidziem…

Miedź Legnica – Skra Częstochowa 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Drzazga (45.), 1:1 Stromecki (59.)

Skra: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Brusiło, Krzyżak, Stromecki, Szymański (46. Sajdak), Niedbała (75. Napora), Kwietniewski, Nocoń (79. Bronisławski), Mas.